23 Ekim 2018 Salı

  • 5,789 TL
  • 6,638 TL
  • 229,82 TL
  • 93.279

Kocaeli'ye beklenen kar yağışı sonunda geliyor

Kocaeli'ye beklenen kar yağışı sonunda geliyor

Kocaeli’de Pazar ve Pazartesi günü kar yağışı beklenirken asıl kar yağışı dalgasının 20 Ocak tarihinden sonra Kocaeli'ye geleceği tahmin ediliyor

12 Ocak 2018 Cuma 12:02 Güncel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından edinilen hava tahmin raporuna göre hava sıcaklıkları bugünden itibaren düşmeye başlayacak. Bugün Kocaeli’de hava sıcaklığı 10 derece civarında olacak. Yer yer yağmur beklenirken yarın yağışlı hava etkisini sürdürecek. Hava sıcaklığı ise 8 dereye düşecek. Pazar günü ise ani bir sıcaklık düşüşü yaşanacak. Hava sıcaklığının 4 dereceye inmesi ile birlikte Kocaeli’nin bazı bölgelerinde kar yağışı başlayacak. Daha çok yüksek kesimlerde görülecek olan kar yağışı Pazartesi günü de devam edecek. Hava sıcaklığı ise 3 dereceye kadar düşecek. Salı günü güneş yeniden yüzünü gösterecek ve hava sıcaklığı bir kaç derece artacak.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE KAR YAĞIŞI GÖRÜLECEK

Kocaeli'de asıl soğuk hava dalgası 20 Ocak’tan itibaren kendisini göstermeye başlayacak. Uzun soluklu olacağı tahmin edilen soğuk hava dalgası hakkında açıklama yapan Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen “19-23 Ocak tarihlerinde Batı bölgelerimiz dahil olmak üzere önemli kış şartlarının hüküm süreceği görünüyor. Tabii yüzdesi düşük takip edeceğiz. Pazar günü ve Pazartesi günü Türkiye’nin büyük bölümünde kar yağışı görülecek. Marmara Bölgesi'nin Edirne, Kırklareli ve doğusu da dahil. Pazar günü gelecek soğuk ve kar çok kuvvetli değil. 20 Ocak'ta gelecek olan sistem daha kuvvetli. 3-4 gün Marmara ve Karadeniz başta olmak üzere Anadolu’da kar bırakır. Sömestr tatili kar ile başlayacak görünüyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İlyas Salman Kocaeli'de okeye oturdu

İlyas Salman Kocaeli'de okeye oturdu