23 Eylül 2020 Çarşamba

Koçak: Emperyalizme karşı direnen halkın destanı

Koçak: Emperyalizme karşı direnen halkın destanı

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

29 Ağustos 2020 Cumartesi 14:08 Güncel

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Koçak’ın mesajı şöyle: ‘’Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi bizim için; tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

BİZİM ZAFERİMİZ

Üzerinden 98 yıl geçmiş olan bu Zafer, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal’in yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır. Milli bayram alerjisini bildiğimiz AKP iktidarının Covid 19 bahanesiyle yasaklamaya ve unutturmaya çalıştığı bu zafer; kendi canını hiçe sayıp, düşmanı ana vatandan kovmaya and içmiş, kahraman Türk askerinin, yuvalarını, bebelerini terk ederek cephane taşıyan anaların, anasız veya babasız kalmış şehit evlatlarının ve evladını vatan uğruna feda etmiş anaların zaferidir. Bu zafer bizim zaferimizdir.

ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Bu günlere nasıl geldiğimizi unutmamalı ve zaferimizi layıkıyla kutlamalıyız. Bu zaferin mutluluğunu bizlere yaşatan, bölünmez bütünlüğü ile bu ülkeyi bize armağan eden, tarihimizin en önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos Zaferi’nin mimarı, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan ve Devlet Adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Türkkan, boğulma vakalarını sordu

Türkkan, boğulma vakalarını sordu