01 Mart 2021 Pazartesi

'Konteyner siyaseti yapanlar İzaydaş’ın çöp sularını görmüyor'

'Konteyner siyaseti yapanlar İzaydaş’ın çöp sularını görmüyor'

İzmit Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş’a cevap veren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Konteyner üzerinden siyaset üretmeye çalışanlar İzaydaş’ın atık sularının Alikahya sokaklarından aktığını neden görmezden gelirler” dedi

15 Ocak 2021 Cuma 12:53 Güncel

İzmit Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, İzmit Belediye Fatma Kaplan Hürriyet’in çöp konteyneri ile ilgili açılan soruşturma konusu ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi. Tutuş, "Seçimden önce kalp yaptığınız vatandaşlarımızı, şimdi sadece çöpümüzü bari toplayın dedi diye kötüleme ve karalama hakkınız yoktur. Sürekli iftira atmak, size çöp toplamaktan daha kolay geliyor. Eğer çöpleri toplarsanız; hem ilçemiz hem de vicdanınız daha temiz ve rahat olacak” dedi Tutuş’un bu açıklamasına bu kezİzmit Belediyesi Temizlik İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ünal Özmural’dan yanıt geldi.

EN SON KONUŞACAK KİŞİLERSİNİZ

Kocaeli'nin çöpünü yönetemeyenlerin İzmit'in çöp konteynerinden medet umduğunu vurgulayan Özmural şunları söyledi: ‘’2004 yılından bu yana AB ülkesinden ithal edilen plastik atık miktarını 173 kat artıran ve Coronavirüs salgını döneminde bile bundan vaz geçmeyip halkın  sağlığını hiçe sayıp ranta hizmet eden AKP’nin İzmit’teki temsilcileri bu kentte sizin deyiminiz ile çöp, bizim deyimimiz ile atık konusunda en son konuşacak kişilersiniz.

SİZ ÇÖP DİYORSUNUZ BİZ ATIK

Yakma tesisi yapacağız dediniz olmadı. Vahşi depolama yapacağız dediniz olmadı. Şimdi de yeni bir prototip tesis yapıp deneyeceğiz diyorsunuz onu da göreceğiz. Ancak bugün konteyner üzerinden siyaset üretmeye çalışanlar İzaydaş’ın atık sularının Alikahya sokaklarından aktığını neden görmezden gelirler anlamak mümkün değil. 15 yıldır yönettiğiniz bu kentin atık yönetimi iflas etmiştir ve geldiği bugünkü durum artık yönetilebilecek durumda değildir. 2021 Ocak ayı başında çıkan yine geri dönüşümü yerine ranta hizmet edecek sıfır atık yönetmeliği bu işe nasıl baktığını bir kez daha gösterdiniz Aramızda çok temel fark var. Biz diyoruz atık. Siz diyorsunuz çöp. İşte o yüzden anlaşamıyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

41 Burda’dan hijyen uygulamalarında fark yaratan dijital proje: Güvenli QR

41 Burda’dan hijyen uygulamalarında fark yaratan dijital proje: Güvenli QR