24 Ekim 2020 Cumartesi

Körfez Halk Eğitim’de kurslar başladı

Körfez Halk Eğitim’de kurslar başladı

Pandemi dönemi öncesinde 802 kurs, 15 bin 322 kursiyerle eğitim veren Körfez Halk Eğitim Merkezi, yeni dönemde de alınan sağlık kuralları kapsamında 12 kişilik sınıflarda bugün itibariyle kurslara yeniden başlanıyor.

01 Ekim 2020 Perşembe 14:21 Güncel

Pandemi döneminde hazırlıkların yeniden gözden geçirildiği Körfez Halk Eğitim Merkezi, benim okulum temiz belgesini de alarak kurslara başladı.

Yeni dönemde de devam eden mevcut kursların yanış sıra aromatik bitkiler, motor, ücretsiz üniversite sınavlarına hazırlık, Hereke halısı gibi kurslar da açılacak.

Pandemi döneminde 15 usta öğretici ile  250 binin üzerinde maske, sedye örtüsü, tıbbi önlük, ameliyat önlüğü bedelsiz olarak üretildi ve ilgili kurumlara gönderildi. Merkezin yeni projesi ise tespit edilecek olan ihtiyacı olan Güneydoğu’da ki bir okulun öğrencilerine ve kadrosuna kullanacakları maskeleri yapıp göndermek olacak.

Belediye desteği

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sergülen Kurt ve ekibi, yeni dönemde de kursiyer sayısını mesafe kurallarına uygun olarak tamamlayarak, ihtiyaç duyulan her dalda, her bölgede kursları açacaklar. Yeni dönemde belediye de kurslara destek sağlayarak, elektrik, su, kira gibi giderleri üstlenecek.

Dönem sonuna doğru ise imal edilen el emeği göz nuru ürünlerin satışı, belediye, ticaret odası ve merkez tarafından belirlenecek noktalarda halka sunulabilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bodrum katında yangın çıktı!

Bodrum katında yangın çıktı!