19 Eylül 2020 Cumartesi

KOÜ'deki yemekhane zammına tepki

KOÜ'deki yemekhane zammına tepki

Kocaeli Üniversitesi’nde personel ve öğrenci yemek fiyatlarına zam yapıldı. Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Temsilciliği zamların bir an önce geri çekilmesi gerektiğini ifade eden yazılı bir açıklama yayınladı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 14:37 Güncel

Kocaeli Üniversitesi’nde personelin ödeyeceği yemek fiyatına yüzde 50 zam yapıldı. Öğrenciler ise şu an okulda olmasalar da üniversite açıldığında yüzde 20 zamlı yemek yiyecek. Üniversite yönetimi aynı zamanda gün içerisinde ikinci kez yemek yemek isteyenler için ikinci geçiş fiyatlarına da aynı oranda zam yaptı.

“İSRAF POLİTİKASINA SON VERİLMELİDİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Temsilciliği, “Kamu kurumlarında verilen yemekhane hizmetleri kâr amaçlı değildir, personelin yemek ihtiyacının karşılanması içindir. Bu kamu kurumu bir üniversiteyse, yönetim hem personelin hem de özellikle öğrencilerin nitelikli ve sağlıklı yemek ihtiyacının mümkün olan en düşük fiyatla sağlanmasından sorumludur. Üniversite yönetimleri diğer harcama kalemlerini gözden geçirmeli, personelini ve öğrencilerini mağdur etmek yerine kamu kaynaklarının israf edilmesi politikalarına son vermelidir.

ZAMLAR DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ

Salgın döneminden hemen önce yapılan ve salgın döneminde sonuçlanan yemekhane ihalesinin sonucunda yeni firma 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yemek hizmetlerini vermeye başlamıştır. Yapılan zamların bu tarihten hemen önce ilan edilmesi elbette herkese yemekhane ihalesinde kamu yararı gözetilip gözetilmediği sorusunu sordurtmaktadır. Eğitim Sen olarak Kocaeli Üniversitesi yönetimini öncelikle bu sorulara cevap vermeye davet ediyor ve yapılan yemekhane zamlarını derhal geri çekmesi yönünde çağrıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Aracın tavanından yüzlerce kilo eroin çıktı!

Aracın tavanından yüzlerce kilo eroin çıktı!