24 Eylül 2020 Perşembe

Kültür Okulları’ndan anlamlı şenlik

Kültür Okulları’ndan anlamlı şenlik

Kocaeli’nin önemli okullarından Özel Bilgili Kültür Okulları bu yıl Otizm Vakfı yararına Kış Şenliği düzenledi. Şenlikten elde edilen gelirler vakfa bağışlandı

14 Aralık 2019 Cumartesi 14:43 Güncel

Kurulduğu yıldan itibaren ilimizde önemli başarıları yakalamış olan Özel Bilgili Kültür Okulları, yılın sosyal sorumluluk projesi seçilen ve bu yıl 5.si düzenlenen geleneksel Kış Şenliğini bugün okul bahçesinde gerçekleştirdi. Bu yıl Otizm Vakfı yararına düzenlenen şenlik, velilerin öğrencilerin ve Kocaeli halkının yoğun katılımı ile gün boyu devam etti. Kocaeli’nin en büyük iyilik organizasyonu olan ve ilk yılından itibaren Lösev, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Down Sendromu Derneği ve Bir Dileğim Var Derneği yararına düzenlenen Kış Şenliği bu yıl Otizm Vakfı yararına düzenlendi. Okul içerisinde kurulan stantlarda bazı kurumsal firmaların yanı sıra, öğrenci, veli ve öğretmenlerinde kendi el emekleriyle yaptıkları ürünler satışa çıkarıldı.  Programa; Otizm Vakfı Başkan Yardımcısı Cengiz Han Soneren, Spor Eğitim Koordinatörü Engin Aslan, Vakıf Üyesi Akife Nalbantoğlu, Okul Kurucusu Ali Aydemir, Okul Genel Müdürü İsmail Aydemir, Eğitim Koordinatörü Saim Seçkin Aydemir, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

STANTLARDA SATIŞLAR YAPILDI

Öğrencilerin iyilikte yarıştığı Kış Şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Döner stantları, el emeği ürünler, pastalar ve börekler, hediyelik eşyalar, öğretmenlerin eşliğinde öğrenci ve velilerin desteğiyle satışa sunuldu. Yoğun bir talebin olduğu etkinliğe; müzik dinletileri, dans gösterileri ve yapılan çeşitli etkinlikler renk kattı. Okul içerisinde kurulan 55 stantta öğrenciler yaptıkları satışlarla hem okulun sosyal sorumluluk projesine destek oldular hem de yardımlaşmayı ve sosyalleşmeyi benimsediler.

OTİZM VAKFI’NA BAĞIŞLANDI

Bilgili Kültür Okulları geçen yıl toplanan gelir ile Kocaeli Üniversitesi Onkoloji bölümünde yatan çocukların eğitimlerinden geri kalmaması için tam işlevli bir sınıf açmış ayrıca 4 köy okuluna kütüphane yapımına destek olmuştu. Okul yönetimi bu yıl stantlardan ve satışlardan elde edilecek tüm geliri otizmli öğrencilerin eğitiminde kullanılması için Otizm Vakfı’na bağışlandı.

İYİLİK ORGANİZASYONU

Etkinlikte konuşan Okul Genel Müdürü İsmail Aydemir, “Kocaeli'nin en büyük iyilik organizasyonuna hoş geldiniz. Kocaeli'de haftalardır öğrencilerimize sosyal sorumluluk projesi içindeyiz. Haftalar öncesinden bu organizasyona hazırlanırken çocuklarımızı gördük.  Her yıl yardıma ihtiyacı olan çocukların canlarına dokunmaya çalışıyoruz. Çok mutluyuz. Geçen senede yılın sosyal sorumluluk projesi seçildi. Her yıl farklı projelere yöneliyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akşam burada 21.00- 22.00’a kadar çalışan velilerimiz oldu. Bizim insanımıza samimiyetle bir kapı açarsanız çalışıyorlar. Bu yıl da otizmli öğrencilerimize gelirin tamamını bağışlayacağız” dedi.

SİZ BİZE ULAŞTINIZ

Otizm Vakfı Başkan Yardımcısı Cengiz Han Soneren ise, “Bizler 9 yıl önce kurulduk. Kuruluşumuzda hiçbir şeyimiz yoktu. Türkiye'de bizim çocuklarımız gibi özel çocukların aileleri dışında onlara yardımcı olacak hiçbir kurum yoktu. İhtiyacımız olan tek şey çalışmaktır. 9 yılda Türkiye'nin en kapsamlı bütünleşmiş eğitim kuruluşunu oluşturduk. Dünya kapsamında eğitim veriyoruz. Bugün burada sizlerin daveti ile yardımlarınızı kabul edeceğiz. Biz size değil siz bize ulaştınız. Özel Bilgili Kültür Okulları yöneticilerine ve velilerine teşekkür ediyoruz. Otizmli çocukların geleceğine daha umutlu bakacağız” ifadelerini kullandı.  

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tavla turnuvasında zarlar engelli çocuklar için sallandı

Tavla turnuvasında zarlar engelli çocuklar için sallandı