27 Ekim 2020 Salı

“Kurban Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

“Kurban Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş kurban bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Ellibeş mesajında “Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

30 Temmuz 2020 Perşembe 09:34 Güncel

İşte Ellibeş’in o mesajı:

Değerli hemşehrilerim,

Allah’a şükürler olsun ki, en büyük mucizelerinden birinin müjdecisi, dostluk ve yardımlaşmanın simgesi bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Rabbimden bu mübarek bayramın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşa vesile olmasını diliyorum.

Millet olarak iyi günde de, kötü günde de birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başardık.

Nitekim, bütün dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde de bu birlik ve beraberlikle dünyada örnek bir başarıya imza attık.

Elbette her akşam ekranlara yansıyan istatistikleri birer sayı olarak kabul edip, önemsemeden geçemeyiz. Bu salgının başladığı günden bu yana hayatını kaybeden, bugün aramızda olmayan bütün vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Sağlık ordumuzun güvenli ellerine emanet edilmiş hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

Bu bayram içimizi sevinçle kaplayan, bağımsızlığımıza kimsenin el uzatamayacağını bir kez daha gösteren bir gelişmenin heyecanını da yaşıyoruz.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti, İstanbul’un fethinin sembolü Ayasofya Camiinin 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmasıyla bu bayramı daha farklı duygularla yaşıyoruz.

Bizlere bugünleri gösteren Allah’a bir kez daha hamd ediyorum.

Ayasofya Camiinin yeniden ibadete açılmasından sonra özgürlüğümüzün sembolleri olan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırıları görüyoruz. Türk Bayrağının yakılması, müslümanlara hakaret edilmesi, aslında Türkiye düşmanlarının içindeki kin ve öfkeyi dışa vurmak için birer bahane olmuştur. Türkiye’nin sonuna kadar hakkı olan bir kararı hayata geçirmesiyle çılgına dönen bu yabancı düşmanlara karşı siyasi görüşü ne olursa olsun daha çok birlik ve dayanışma içinde olmalı, gönüllerimiz kenetlenmelidir.

Millet olarak bu tür saldırılara karşı tarih boyunca nasıl karşılık verdiysek yine hep beraber aynı azim, kararlılık ve dirayetle karşılık vereceğiz.

Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte TÜRKİYE olalım.

Bu vesileyle Filistin’den Suriye’ye, Güney Asya’dan Türkistan’a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşu için Rabbimize dua ediyorum.

Korona Virüs salgını boyunca büyük bir mücadele örneği gösteren sağlık çalışanlarımızın emeklerinin boşa gitmemesi, virüse karşı elde ettiğimiz kazanımların korunması adına bu bayram da maske, mesafe ve temizlik kurallarını ihmal etmeden bayramlaşmalarımızı sürdürelim.

Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık getirmesi dileğiyle, bir kez daha sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Darıca Farabi, Üniversite Hastanesi oldu

Darıca Farabi, Üniversite Hastanesi oldu