25 Kasım 2020 Çarşamba

Kurt'tan ayakta yolcu yasağı tepkisi

Kurt'tan ayakta yolcu yasağı tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, tüm illerde toplu taşımada ayakta yolcu alımına izin verilmeyeceğini söylemesinin ardından Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt,” Biz zaten zarardayız. Masraflarımız çok fazla. Sadece koltukta yolcu taşıyarak bu işler olmaz” dedi

08 Eylül 2020 Salı 11:38 Güncel

Koronavirüs tedbirlerine yönelik Kabine toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleşmişti. Kabine toplantısında ele alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. “Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizde tehdit etmeyi sürdürüyor” diyen Erdoğan, tüm illerde toplu taşımada ayakta yolcu alımına izin verilmeyeceğini söyledi. Erdoğan, riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kapasite sınırlamasına gidileceğini söyledi. Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Çarşamba günü konu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirecek. Toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Oda Başkanı Mustafa Kurt, “Ek sefer deniyor ama bu ek seferlerinde bir maliyeti var. Bu işler öyler kolay değil.” dedi.

ZATEN ZARARDAYIZ

Konu ile ilgili konuşan Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Genelge yayınlanmadığı için şu anda çok bir şey konuşamıyoruz. Biz zaten zarardayız. Masraflarımız çok fazla. Sadece koltukta yolcu taşıyarak bu işler olmaz. Ek sefer deniyor ama bu ek seferlerinde bir maliyeti var. Bu işler öyler kolay değil. Bizim kooperatif başkanları ile toplantımız var. Bu sırada Ankara ile de bağlantılarımız var. Çarşamba günü basın toplantısı gerçekleştireceğiz. Konu ile ilgili kamuoyunu daha geniş bir şekilde aydınlatacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Tncy

09 Eylül 2020 Çarşamba 10:51

Eee zaten zarardayız ayakta yolcu olsun covid-19 dan ölelim, ama zarardan ölmeyelim öylemi yani

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı’dan CHP’nin 97. yaşı için anlamlı mesajı

Yıldızlı’dan CHP’nin 97. yaşı için anlamlı mesajı