17 Ocak 2021 Pazar

Kütük: Esnafı yanlış yönlendirmesinler

Kütük: Esnafı yanlış yönlendirmesinler

Kocaeli Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Aykut Sunar’ın gazetelere verdiği demeç sonrası Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük’ten Sunar’a cevap geldi. Kütük, “Üstlerine vazife olmadığı halde asılsız demeçlerle kantinci esnafımızı yanlış yönlendirmesinler” dedi

12 Aralık 2020 Cumartesi 13:30 Güncel

Koceli Büyükehir Belediyesi’nin pandemi sürecinde esnafa yardım paketinin yankıları devam etmekte. Kocaeli Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Kantin İşletmecileri Derneği (Saykider) Başkanı Aykut Sunar’ın 'Pakette kantincileri göremedik'çıkışana yanıt veren Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, “Kantinci esnaflarımız ile alakalı Kocaeli Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği'nin vermiş olduğu bir demeci okudum ve çok üzüldüm. Kocaeli’de 335 kantinci esnafımız var ve hepsine yardım paketi verilecektir. Esnaf paketinde kantincilerde yer almaktadır. Paket kapsamında işyerlerini açamayan esnaflara da yardım bulunmaktadır. Kantinciler linkte ekli değildi. Onu da düzelttik. Pazartesi günü eklemesi yapılacaktır” dedi.

“SÖZÜMÜZÜ ALDIK”

Kütük açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı, “Kantinci esnaflarımız Büyükşehir verdiği linkte olmadığı ve dolayısı ile esnaf destek paketlerinden muaf olduğunu söylemişler. Öncelikle dernek yöneticilerine ve başkanlarını araştırmadan demeç verdikleri için kınıyorum. Esnaf destek paketinin yapıldığı toplantıda odamız adına kantinci esnafının yakinen tanıdığı odamızındı Yöneticisi Olan Sayın İrfan Şahin bizzat katılım sağlamıştır. Kantinci esnafımız ve çalışanları esnaf destek paketine dâhil. Derneğin bahsettiği linkte pazartesi günü kantinci esnafımızda eklenecektir. Linkten ziyade kantinciler adına bir yöneticimiz Büyükşehir’in verdiği toplantıya katılım sağlamış, derdimiz meramımız toplantıda anlatılmış ve sözümüzü almışız.

“AYRI BAŞ OLMASINLAR”

Bu mesleği icra ettiğini iddia eden dernek yöneticilerim de bi zahmet bizim açıklamalarımızı takip etsinler. Üstlerine vazife olmadığı halde asılsız demeçlerle kantinci esnafımızı yanlış yönlendirmesinler. Odamızın da şahsımın da telefonu herkese açık, isteyen istediği zaman arar bilgi veririz" açıklamasında bulundu. Kütük, "Biz Kocaeli Bakkallar Büfeler ve Tekel Bayiler Esnaf Odası olarak, kantinci esnafımızın her zaman her yerde yanında olacağız ve onu en iyi şekilde temsil edeceğiz. Dernekten ricamız da bizim arkamızda durması, ayrı baş olmaması ve bizi takip etmesidir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Emekli öğretmen korona kurbanı oldu

Emekli öğretmen korona kurbanı oldu