01 Haziran 2020 Pazartesi

Leyla Atakan ve arkadaşları dualarla anıldı

Leyla Atakan ve arkadaşları dualarla anıldı

Gölcük'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye’nin tek dereceli seçimle seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan, ölümünün 46. yılında mezarı başında dualarla anıldı

11 Şubat 2017 Cumartesi 14:40 Güncel

Türkiye'nin tek dereceli seçimle seçilen ilk kadın il belediye başkanı olan ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte Gölcük yolunda geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren eski İzmit Belediye Başkanı Leyla Atakan, ölümünün 46'ncı yılında mezarı başında anıldı. Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları için Bağçeşme'deki kabirleri başında düzenlenen anma törenine İzmit Belediye Başkanı Vekili İbrahim Bulut, İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, Fevziye Cami İmamı Faruk Çoban, Leyla Atakan’ın aile yakınları katıldı. İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, Leyla Atakan’ın kabri başında Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

FEDAKARCA ÇALIŞTILAR

Anma programında konuşan İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, "Rahmetli Belediye Başkanımız Leyla Atakan ve arkadaşlarının biz insanlara faydalı olma ve hizmet etme yolunda çalışma yaptıklarına, bu konuda fedakarca çalıştıklarına şahidiz. Bu vesileyle kendilerine rahmet diliyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından aile yakınları ve protokol üyeleri Leyla Atakan’ın kabrine karanfil bıraktı.

TARİHE GEÇMİŞTİ

Kocaeli Sanayi Fuarı'nın kurucusu olan Leyla Atakan, Türkiye'nin tek dereceli seçimle seçilen ilk il kadın belediye başkanı olarak tarihe geçmişti. Leyla Atakan, 11 Şubat 1971 tarihinde Başiskele mevkiinde meydana gelen trafik kazasında meclis üyeleri İsmail Kolaylı, Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay ile birlikte yaşamını yitirmişti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Arkadaşını ezerek öldüren otobüs şoförü tutuklandı

Arkadaşını ezerek öldüren otobüs şoförü tutuklandı