09 Aralık 2019 Pazartesi

Mahkum yakınları af istedi

Mahkum yakınları af istedi

Mahkum yakınları, yargısal düzenlemelerin yasalaşmasını ve başta MHP olmak üzere diğer siyasi partilerin de desteğiyle ceza indiriminin kanunlaşmasını istedi.

21 Temmuz 2019 Pazar 17:37 Güncel

Mahkum yakınları, yargı reformu içeriği ve MHP’nin şartlı ceza indirimi ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.  Mahkum yakınları, Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen açıklamada yargısal düzenlemelerin yasalaşmasını ve başta MHP olmak üzere diğer siyasi partilerin de desteğiyle ceza indiriminin kanunlaşmasını istedi. Saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açıklamada mahkum yakınları adına Deniz Aytan söz aldı.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞA ULAŞTI

Mahkum yakınları adına basın açıklamasını Deniz Aytan, “FETÖ terör örgütüne mensup hâkim, savcı, polis ve diğer adli ve yargı personellerin hukuksuz işlemleri nedeniyle birçok mağduriyet yaşanmıştır. Hapishaneler dolmuş taşmış, sicil alan vatandaş sayısı büyük çoğunluğa ulaşmıştır. TCK’nın her maddesinde mağdur yaratmıştır. Toplumun en önemli sorunu adalet olmuştur. Yurttaşların haklarını korumayan yargı adaletsizliğin sembolü haline gelmiştir" dedi.

MHP SÖZÜNÜ TUTMALIDIR

Aytan, “MHP’nin 1 yıl öncesinde dillendirdiği ve 24 Eylül’de TBMM başkanlığına sunduğu 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun kamuoyunda büyük beklenti oluşturmuştur. Halen mecliste yasalaşmamıştır. Yargı paketiyle birlikte kamuoyuna ve mahkûmlara verilen bu sözde tutulmalıdır. Yargılama, ceza indirimi, tutukluluk, infaz, denetimli serbestlik gibi konuların uzun süreye yayılması mahkum ve mahkum yakınlarını umut girdabında bırakarak işkenceye dönüşmüştür” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kediler 13 yıldır onun yolunu gözlüyor

Kediler 13 yıldır onun yolunu gözlüyor