22 Ekim 2020 Perşembe

Maske yetersizliğine ve fahiş fiyatlara İsviçre çözümü geliyor

Maske yetersizliğine ve fahiş fiyatlara İsviçre çözümü geliyor

Koronavirüsten korunmak adına hayati önem taşıyan maskeler, yeni bir girişimler artık kullanıcılara hem daha sağlıklı hem de daha uygun fiyatla ulaşacak. Türk girişimciler, İsviçre çözümü ile hayata geçirdikleri proje sayesinde maske ve eldivenler ham madde zamlarında da etkilenmeyecek

20 Temmuz 2020 Pazartesi 15:10 Güncel

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgının izlerini silmeye ve yeni vakaların çıkmasını önlemeye yönelik bir takım önlemler alındı. Dünyanın her yerinde sosyal mesafe ve maske kullanımı, salgından korunmak adına hayati önem taşıyor. Arz ve talep meselesine dönen maske üretimi son zamanlarda oldukça fazlalaştı. Koronavirüsü fırsat bilen birçok firma, bu dönemde maske üretip satmaya başladı. Özellikle uzmanlar, koronavirüs salgınında ikinci dalganın beklendiğini belirtiyor. Durum böyle olunca maskelerin uzun bir süre daha hayatımızda olması kaçınılmaz bir durum haline geliyor... Peki her maske kullanılır mı? Doğru ve sağlıklı maske nasıl anlaşılır?

CE SERİFİKASI

Maske alırken kullanıcıların sahte ürünlere karşı dikkat etmesi gereken nokta ise “CE” işareti. Mevzuat gereği AB ülkelerinde ve Türkiye'de “CE” sertifikasyonuna sahip olmayan kişisel koruyucu donanımların satışı yasak. Maskelerin üzerinde de bu işaretin olması gerekiyor. “CE” işareti ürünlerin sağlığa uygun olduğunu gösteriyor. Uzmanlar maskelerde de “CE” işaretinin aranması gerektiğine dikkat çekiyor. Bu işaret ürünün güvenli olduğunu, üretilirken de bütün standartlara uygun olduğunu gösteren bir işaretleme.

SAHTE MASKE NASIL ANLAŞILIR?

Gerçek olan maskeler, esnek ve yumuşaktır. Kolay nefes almayı sağlar. Tüylenme yapmaz. 3 katlı ve 3 körüklüdür. Yıkama özelliğine sahiptir. Sahte bir maske kolay yıpranır ve tüylenme yapar. Dayanıklı olma özelliğini çabuk yitirir.

TÜRK GİRİŞİMCİLERDEN İSVİÇRE ÇÖZÜMÜ

Magazinburada'nın haberine göre, ikinci salgın dalgasının da konuşulduğu bu zamanda ihtiyaç duyulan projeyi Türk girişimciler hayata geçiriyor. Girişimciler,"Koruyucu Maske Girişimi” adı verilen yeni bir İsviçre çözümü üretti. “Koruyucu Maske Girişimi” nin ilk üretim tesisinin Türk girişimcilerle birlikte birkaç hafta içinde İstanbul'da açılması planlanıyor.. Hayata geçen girişim bugüne kadar dünyanın dört bir yanından 100'den fazla talep aldı. İlk üretim tesisleri Eylül sonunda Berlin, Saraybosna, Madrid ve Latin Amerika'da faaliyete geçiyor. Koruyucu Maske Girişimi, Türk üreticiyi sertifikalı, yüksek kaliteli koruyucu maskelerin yerel üretimi için gerekli tüm bileşenlerle donatan bir sistem çözümü sunuyor. Konseptin hızlı bir şekilde genişlemesini desteklemek için Koruyucu Maske Girişimi, üreticilerinden önceden herhangi bir finansal taahhüt talep etmiyor. Bu sistemde üreticiler sadece üretilen maske başına birim fiyat ödüyorlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine bayram müjdesi

İzmit Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine bayram müjdesi