18 Ağustos 2019 Pazar

MMO’dan üyelerine plaket

MMO’dan üyelerine plaket

MMO Kocaeli Şubesi meslekte 25, 40 ve 50 yılını dolduran 61 kişiye plaket takdim etti

02 Aralık 2018 Pazar 13:17 Güncel

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi üyeleri, güzel bir gecede bir araya geldi. Oda kuruluşunun 64’üncü yıl dönümü ve meslekte 25, 40 ve 50’nci yıllarını dolduran meslek büyüklerine plaket vermek üzere Tryp By Windham Otel’de düzenlenen programa MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci, MMO Yönetim Kurulu üyesi Bedri Tekin, KOÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Füsun Yılmaz Deniz, JMO Kocaeli Şube Başkanı Niyazi Temizkan, EMO Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Sözen, ZMO Kocaeli Şube Başkanı Özgür Yılmaz, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Zeki Hamşioğlu, PMO Kocaeli Şube Başkanı Onur Öztürk, KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş ve çok sayıda sendika üyesi katılım gösterdi.

KENT VE ÜLKE SORUNLARI İÇİN DE UĞRAŞIYORUZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci, “Ülkemize ve kentimize kattığınız değerler için sizlere teşekkür ediyorum. Odamızla yan yana duruşunuz bizler için onurdur. Birlikteliğimizin devam edeceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İyi ki MMO var, iyi ki TMMOB var. Bizler meslektaş sorunlarımıza sahip çıktığımız kadar kent ve ülke sorunları için de uğraşıyoruz. Bir kez de buradan içinde bulunduğumuz kriz sebebiyle demokratikleşen ülke özlememizi söylüyoruz. Barış, kardeşlik, özgürlük ve yaşanabilir bir dünya özlemiyle meslekte geçen günlerinizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

KRİZİ SUSARAK AŞAMAYIZ

Kürekci’nin ardından söz alan MMO Yönetim Kurulu üyesi Bedri Tekin, “Meslek ve ülke çıkarlarını korumak için yıllardır uğraşıyoruz. Elbette her dönem güllük gülistanlık olmadı. Ancak bu dönem biraz daha sıkıntılı. Ülkemiz ekonomik krizin içerisinde. Bunu susarak, seyrederek aşamayacağımızın bilincindeyiz. DİSK, KESK TTB ile birlikte bu sorunları aşmak için birlikte davranıyoruz. Birlikte hareket edip, bu krizin faturasını ödemeyeceğiz” şeklinde konuştu.

25’inci yıl plaketi alanlar:

Ender Öztürk, Erkan Bilek Özgen, Sabri Akdoğan, Ercan Tetikoğulları, Gülşen Akman, Cemil Demirci, Hasan Karagöz, Kemal Gani Bayraktar, Ahmet Selman Ulukan, İsmail Cantürk, Raif Çavuşoğlu, Murat Şahin Aydın, Kamil Çimen, Tekin Bututaki, Dursun Döğer, Bülent Yıldız, Mehmet Ali Topçu, Fatih Yenilmez, Nihat Eryiğit, Ali Özdemir, Ali Baş, Mustafa Meletlioğlu, Nedim Kara, Öznur Atasoy, Ercan Zenit, Vahit Kaya, Hüseyin Arabacı, Ülker Uslu, Mustafa Cumhur Özgirgin, Latif Besen, Ertuğrul Tambaş

40’ıncı yıl plaketi alanlar:

Halit Aras, Mehmet Kalkan, İsmail Varlık, Mehmet Kaplan, Yaşar Yılmaz, Mustafa Güner, Ali Bayındır, Adem Akyol, Nuri Aladağ, Zerrin Aladağ, Aydın İnsel, Ali Akın, Ali Ulaş, Mesut Nöbetçigil, İdris Karakaş, İsmail Özdil, Abdulbaki Fatih Uğur, Ahmet Sözer, Nedim Karadeniz, Ahsen Kozluca, Recep Işık, Hayati Kumru, Nilgün Yıldırım, Arif Nezih Yılmaz, Cahit Güniçen, İsmail Munip Temel, Reşat Özer, Mehmet Ercan Özkam, İbrahim Topçu

50’nci yıl plaketi alanlar:

Faruk Altınok

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şeker, viyadük kazasında yaralı kurtulan işçiyi ziyaret etti

Şeker, viyadük kazasında yaralı kurtulan işçiyi ziyaret etti