22 Mayıs 2019 Çarşamba

Model uyduları ile Amerika'da yarışacaklar

Model uyduları ile Amerika'da yarışacaklar

GEBZE Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri, ABD'de düzenlenen Cansat Competition'da tasarladıkları model uydularla yarışacak

15 Mart 2019 Cuma 10:55 Güncel

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü, Havacılık ve Uzay Kulübü üyesi öğrenciler ve mühendislik lisans- yüksek lisans öğrencilerinin oluşturduğu takımlar hazırladıkları projeler ile Amerikan Uzay Kurumu (AAS) ile Amerikan Uçak ve Uzay Enstitüsü’nün (AIAA) düzenlediği ve NASA’nın desteklediği Cansat Competition'a yaptıkları başvuruda başarılı olarak yarışmaya katılmaya hak kazandı. Dünyanın seçkin üniversitelerinden birçok takımın başvuruda bulunduğu yarışmada, GTÜ öğrencilerinden oluşan GTU-SAT takımı, GTUHUKSAT-3A Model Uydu Takımı, GTÜ Phoenix Takımı 100’ün üzerinde takım arasından ön elemeyi geçerek 14-16 Haziran 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde düzenlenecek yarışmada model uydularını gökyüzü ile buluşturacak.

BAŞARILAR DİLEDİ

Robotik ve Otomasyon Kulübü GTU-SAT Takımı, Havacılık ve Uzay Kulübü GTUHUKSAT-3A Model Uydu Takımı  ve mühendislik lisans- yüksek lisans öğrencilerinin oluşturduğu GTÜ Phoenix Takımı yarışmanın ön eleme sonuçlarının açıklanmasının ardından sevinçlerini ilk olarak GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ile paylaştı. Ülkemizin uzay çalışmalarında ileriki dönemlerde öğrencilerin bu becerilerine, azim ve kararlılıklarına büyük ihtiyaç olduğunu söyleyen Aslan, ülkemizi ve GTÜ’yü temsil edecek olan öğrencilere başarılar diledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak miting yapacak

Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak miting yapacak