23 Ağustos 2019 Cuma

Montessori’de 23 Nisan coşkusu

Montessori’de 23 Nisan coşkusu

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda 23 Nisan coşkusu yaşandı

24 Nisan 2019 Çarşamba 10:55 Güncel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda muhteşem bir programla kutlandı. Çocuklar ulu önder Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bayram için günler öncesinden hazırlık yaptı. Pırıl pırıl giysileriyle, ezberledikleri şiirlerle, şarkılarla coşkuyu dorukta yaşadı.

ATATÜRK’E SAYGI

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz’ın da katıldığı kutlama programı okul bahçesinde, Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sonrasında Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu çocuklara günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Birlik, beraberliği pekiştiren, millet olarak kenetlenilmesi gerektiğini hatırlatan bayramların en önemli değerimiz olduğu çocuklara en iyi şekilde anlatıldı.

RENKLİ PROGRAM

Başlangıç programının devamında Montessori çocuklarını parlak bir kutlama bekliyordu. Tiyatro salonunda koro halinde söylenen 23 Nisan şarkıları coşkulu anların yaşanmasını sağlarken Yunus Ocak Organizasyon’un Karagöz-Hacivat gösterisi, Kulis Orkestra Bandosu’nun okulun geniş bahçesindeki müzik ziyafeti çok daha keyiflendirdi. Pamuk Şekeri ve Patlamış Mısır stantlarında ise uzun kuyruklar oluştu. İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokakta faaliyet gösteren ve ilimizde ilk Montessori Eğitimini başlatan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunda 23 Nisan özel kutlama programı bu görüntülerle tamamlanırken, hafızalarda şimdiden yer etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Manzara için ağaçları kestiler!

Manzara için ağaçları kestiler!