16 Ocak 2021 Cumartesi

Müftü açıkladı: Bu hafta cuma namazı kılınacak mı?

Müftü açıkladı: Bu hafta cuma namazı kılınacak mı?

Yılbaşı sokağa çıkma kısıtlamasının açıklanmasının ardından Cuma Namazı’nın kılınıp kılınmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli İl Müftüsü, “Camilerimiz açık, gelen olursa namaz kılınır” ded

30 Aralık 2020 Çarşamba 14:07 Güncel

Koronavirüs vakalarının artmasının ardından İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda 31 Aralık Perşembe 21:00 ile 4 Ocak Pazartesi 05:00 arası sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından evlerde dahil yılbaşı kutlaması yapılması yasaklandı. Kısıtlamananın uygulanacağı tarihler arasında Cuma gününün olması ile birlikte, bu hafta Cuma Namazı kılıp kılınmayacağı sorusu akıllara geldi.

BİZE GELEN YAZI YOK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, “Şu ana kadar konu ile ilgili bize herhangi bir resmi yazı gelmedi. Kısıtlama ile ilgili daha öncede vatandaşlarımız yürüme mesefasinde olan yerlerde ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Yine öyle olacaktır. Camilerimiz bu haftada açık olacak. Eğer vatandaşlarımız kendi evlerine yakın yerlerindeki camilere gelirse, ibadetlerini gerçekleştirebilirler” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın'dan yeni yıl mesajı

Büyükakın'dan yeni yıl mesajı