04 Mart 2021 Perşembe

Muhtarın ATM mücadelesine destek

Muhtarın ATM mücadelesine destek

Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde yer alan Ziraat Bankası’na ait ATM’nin kaldırılacağının açıklanması üzerine Muhtar Sami Zorlu mücadele etmeye başladı

17 Ocak 2021 Pazar 17:28 Güncel

Hacı Osman Mahallesi Muhtarı Sami Zorlu’ya, geçtiğimiz hafta gelen bir yazıda ATM’nin kaldırılacağı bildirildi. Bunun üzerine mücadele etmeye başlayan Sami Zorlu’ya, ilk olarak mahalle sakinlerinden, daha sonra da CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız ve teşkilatından, MHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Sayıcı’dan destek geldi. Mahallede 65 yaş üzeri 650 vatandaşın olduğu ve bunların maaşlarını ATM’den çektiklerini söyleyen Muhtar Sami Zorlu, yapılacak uygulamanın pandemi döneminde bu insanları sokaklara atmak anlamına geldiğini, diğer yaşlarda ki vatandaşları da mağdur edeceğini söyledi. Sosyal medya üzerinden de ayrıca mücadelesini dile getiren Sami Zorlu, so olarak ta Körfez Kaymakamı  Gürsoy Osman Bilgin’i ziyaret edip, konu hakkında ki dilekçesini verdi. Kaymakam Bilgin, ATM’nin kalması için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

"KARARI KINIYORUM"

Mücadelesi ile takdir toplayan Muhtar Sami Zorlu konu hakkındaki paylaşımında da, “Ziraat Bankası ATM'si kalkıyor. Bugün muhtarlığımıza Ziraat Bankası tarafından gelen zarfı açtım ve gelen zarfla muhtarlığımızın yanındaki Ziraat Bankası ATM'sinin kalkacağını öğrendim. Biz para yatırımlı yeni bir ATM beklerken kaldırılma kararı alınmıştır. Ben bizzat bu konu ile alakalı çok uğraştım ama karar bu yönde. Tüm devlet büyüklerimin, siyasi partilerimizin ve mahalle sakinlerimin kaldırılmaması için her türlü şekilde tepki göstermelerini rica ediyorum. Mahallemizde 950 tane 65 yaş üstü kişiler var. Babamız annelerimiz yaşındaki insanlar sizin aldığınız "saçma" karar yüzünde Altınevler'e yürüyerek para çekmeye gidecekler. ATM'ye para yatırılmama, para bitmesi, sürekli arızalanma gibi pekçok hatanın düzeltilmesi gerekirken kaldırılması kararını kınıyorum ve tüm büyüklerimin ,siyasi partilerin ve mahalle sakinlerimin destek çıkmasını rica ediyorum. Saygılarımla, Hacı Osman Mahallesi Muhtarı Sami Zorlu” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Bu hayvanlar ot ve odunla mı beslensin?'

'Bu hayvanlar ot ve odunla mı beslensin?'