21 Mayıs 2019 Salı

NCity AVM'den kedilere tuzak!

NCity AVM'den kedilere tuzak!

NCity AVM, çok tepki çeken bir harekete imza attı. AVM'nin bahçesinde belirli yerlere kurulan tuzaklarda mamayla kandırılan kediler toplanıyor. Toplanan kedilerin ise akıbetinin ne olduğu belirsiz!

06 Mart 2019 Çarşamba 12:50 Güncel

İzmit'te bulunan NCity AVM, AVM'nin bahçesinde belirli yerlere konulan ve içlerine mama olan tuzaklarla kediler yakalanıyor. Toplanan kedilerin nereye götürüldüğü ise belirsiz. Tuzaklara denk gelen ve tepkisini gösteren bir vatandaş, "Açık alanda kedilere mamayla tuzak kurup kafese kapatıyorlar. Hayvanları topluyorlar ve ne yaptıkları belirsiz. Belediyenin bu durumdan haberi yok. Ne hakları var bunu yapmaya!" dedi. Belediyeye durumu bildirdiğini belirten şahıs, "özel mülk" denilerek bir şey yapılmadığını ifade etti. Kanunsuz bir uygulamaya imza atan NCity AVM'ye karşı belediyenin harekete geçip geçmeyeceği merak ediliyor.

KANUN NE DİYOR?

5199 sayılı Kanun M.3/a'da hayvanların “yaşama ortamı” bir hayvanın veya hayvan topluluğunun doğal olarak yaşadığı yer” olarak tarif edilmiştir. Buna göre, sokaklar, parklar, hayvansal doğal güdü ve yetenekleri ile girebildikleri özel veya kamuya ait ayırımı olmadan ağaçlı, yeşil bahçeler ve tüm açık alanlar dahil olmak üzere her yer kedi ve köpeklerin doğal olarak yaşadıkları yerler yani "yaşama ortamları"dır. Kanun, hayvanların yaşama ortamını tarif ederken, özel alan veya kamu alanı diye bir ayırım yapmamış, hayvanın yaşayacağı her yeri yaşam ortamı olarak tanımlamıştır. 5199 sayılı Kanun’un 6. maddesinde ve hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliği’nin 7, 20. ve 21. maddeleri çerçevesinde, "Sadece belediyeler, sadece “aşılamak kısırlaştırmak ve rehabilite etmek amacı ile” sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanları bulundukları yerden alabilir ve aldıktan sonra aldığı yere geri bırakır" deniliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Selim kavaklı

07 Mart 2019 Perşembe 06:36

Ncty yönetimimi yapıyor bunu zaten izmitede bu tarz bir avm yönetimi yakışır yobaz zihniyeti kedilere güzel bir ortam hazırlayın bulunduğunuz yer buna müsait ama kolayı seçin bana dokunmasında kime dokunursa dokunsun yarın geleyimde oraya oo tuzaklar ordaysa hepsini kırayım gelip laf söyleyeninde kafasını kırayım..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

O üst geçit sonunda yenileniyor

O üst geçit sonunda yenileniyor