19 Şubat 2019 Salı

Nevzat Doğan bir köpek daha sahiplendi

Nevzat Doğan bir köpek daha sahiplendi

Bir yıl önce bir sokak köpeğini sahiplenerek örnek bir davranış sergileyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir köpeği daha sahiplenerek sıcak bir yuvaya kavuşturdu.

13 Şubat 2018 Salı 12:04 Güncel

Geçtiğimiz yıl sokakta yaşayan bir köpeği sahiplenerek sıcak bir yuva sağlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bir köpeği daha sahiplendi. Doğan, İzmit Belediyesi’nin hayvanlara gösterdiği önem ve hassasiyete de değinerek, “Bu dünyada insanlar, hayvanlar, bitkiler yaratılarak birlikte denge içerisinde sistem kurulmuştur. Tabiatın ve ekolojik dengenin korunması anlamında hayvanların korunması çok önemli. Gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerek İzmit Belediyemiz sokak hayvanlarıyla ilgili titiz çalışmalar yapıyoruz. Hayvanları koruma kanunu içerisinde hayvanların da hakları olduğunu göz önüne alarak onların da hukuk içerisinde sağlıklı ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde destek veriyoruz. Bir yandan da bazı kesimlerin zaman zaman sokak hayvanlarından rahatsızlıkları olduğunu görüyoruz. Onların da haklı yanları var. Hayvanlar toplu gruplar halinde olduklarında kadınların, çocukların şikâyetlerine yol açmaktadır. İzmit Belediyesi olarak bir yandan hayvanlarımızın iyi koşullarda ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri ihtiyaçlarının karşılanması için çalışırken; diğer taraftan da vatandaşımızın da bu konudaki kaygılarını gidermeye çalışıyoruz.

HAYVANSEVER BİR BELEDİYEYİZ

Hayvansever bir belediyeyiz. Sokak hayvanları için yaptığımız kulübüler, besleme kabinleri var. Kanun gereği, topladığımız hayvanlarının tedavilerini yaptırdıktan sonra aldığımız yere bırakıyoruz. Bir yandan da vatandaşımızın şikayeti olan bölgelerde çok gruplaşmalar varsa onlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın herhangi bir şikayet olmadan hayvanların da sağlık ve huzur içerisinde yaşamalarına gayret ediyoruz. İzmit’te yoğun yaşam alanlarının bulunması hayvanların merkeze kaymasına neden oluyor. Başka şehirlerden de köpeklerin şehrimize geldiğine, bırakıldığına da şahit oluyoruz. Bunun da önüne geçmeye çalışıyoruz. Veterinerlerimizle, ekibimizle, hem hayvanlar hem de insanlar için en doğru olanı yapmaya çalışıyoruz.

ÇAKIL VE PEKMEZ AİLEMİZİN BİR PARÇASI OLDU

Yurt dışında başıboş hayvan yok çünkü insanlar sahipleniyor. Şartları uygun olanlar bir hayvanı sahiplenip onu da aileden biri olarak görüp, hem çocuklarına hayvan sevgisini yaşatmaları hem de onun bir can olduğu düşünülerek böyle insani bir görev yerine getirmeleri çok önemli. Daha önce bir sokak köpeğini sahiplenmiştim. Çakıl adını verdiğimiz köpeğimiz ailemizin bir parçası oldu. Kızlarım da onu çok sevdi. Şimdi ise yine bir sokak köpeğini sahiplenerek adını da Pekmez koyduk. Keyifle bakıyoruz. Bir yandan hayvanları çok seviyoruz, onların korunması ve yaşaması için gayret ediyoruz. bir yandan da insanlarımızın zarar görmemesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOÜ karıştı: Çok sayıda gözaltı var

KOÜ karıştı: Çok sayıda gözaltı var