26 Mayıs 2020 Salı

O ilçeye 10 milyon TL'lik dev yatırım!

O ilçeye 10 milyon TL'lik dev yatırım!

Kocaeli Taşköprülüler Derneği’ni ziyaret eden Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, bölgede 10 milyon TL’lik dev bir yatırım planı oluşturduklarını söyledi

10 Şubat 2017 Cuma 17:52 Güncel

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Taşköprülüler Derneği’ni ziyaretinde bölgeye yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi verdi.. Taşköprü’nün tarih kokan bir bölge olduğunu belirten İsmail Baran, “Tarihi Taşköprü’deki çalışmalar Karayollarımızın desteğiyle bu yıl içinde tamamlanacak. Kutluca Telgrafhanesi için de çalışma başlattık. Kaybolmaya yüz tutan bazı değerlerimizi de ortaya çıkararak koruyacağız” dedi.

10 MİLYON TL'LİK DEV YATIRIM

Baran ile birlikte ziyarete; Belediye Başkan Yardımcıları Selattin Kabadayıoğlu ve İsa Taş da eşlik etti. Ziyarette konuşan Baran, “Köylerdeki nüfusumuz azalıyor. Hayata geçecek projeler ile oranın değerini daha da yükseltip bunu önleyeceğiz. Tarihi projelere yönelik yapacağımız yatırım dışında bölgede bir Taşköprü Kültür Evi projemiz var. Ayrıca Er Meydanı’nın ikinci etap çalışmasının da başlangıcını yapacağız. Yapacağımız bunglow tipi evlerle burada bir kamp merkezi oluşturacağız. Yani en güzel yaşam alanı bizim köylerimiz olacak. 10 milyon liralık bir yatırım planladık. Bir de köylülerimizin kendi ürettiği ürünleri pazarlayacağız Pazar alanları oluşturuyoruz. Bu sayede onların ekonomik gücünü de yükselteceğiz” dedi. Baran’ın ziyaretinde şehit Abdulsamet Özen’in babası Hüseyin Fehmi Özen de yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez'de zifte bulanan deniz kuşlarını onlar kurtardı ama...

Körfez'de zifte bulanan deniz kuşlarını onlar kurtardı ama...