27 Ekim 2020 Salı

O okullarda korona çıktı!

O okullarda korona çıktı!

Eğitim-Sen, koronavirüs tespit edilen aralarında Kocaeli'nin de bulunduğu 46 okulun listesini paylaştı.

27 Ağustos 2020 Perşembe 16:27 Güncel

Eğitim-Sen Genel Merkezi, salgının yeniden tırmanışa geçtiği bugünlerde birçok ilden virüs tespit edilen okullara ilişkin yeni bir liste paylaştı.

Sendikanın "Salgın Günlerinde Eğitim 2" başlığıyla yaptığı açıklamada, "MEB’in ifade ettiği iyi niyetler, tavsiyeler ve kâğıt üzerinde kalan önlem önerileriyle yaşamın yalın gerçekliğinin örtüşmediği zor günlerden geçiyoruz" denildi. Açıklamada, Eğitim-Sen'in bir an önce yüz yüze eğitimin başlamasını savunduğu belirtilirken öğrencilerin üstün yararı, eğitim hakkı ve öğrencilerle birlikte eğitim ve bilim emekçilerinin sağlığı arasındaki denge ve ilişkinin çok dikkatli oluşturulması gerektiğine de dikkat çekildi.

Gerekli önlemler alınarak, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde okulların açılmasını hedeflemenin gerektiği vurgulanan açıklamada, Eğitim Sen Genel Merkezi'ne ulaşan bilgiler doğrultusunda, virüs tespit edilen 46 okulun adı paylaşıldı. Listede Kocaeli’de bulunana 2 okul da yer aldı. Eğitim Sen’in iddiasına göre, Gebze Arif Nihat Asya O.O. ile Körfez MTAL’da koronavirüs tespit edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CİMER’e 'Reis bisiklete ihtiyacım var' yazdı, isteğine ulaştı

CİMER’e 'Reis bisiklete ihtiyacım var' yazdı, isteğine ulaştı