24 Eylül 2020 Perşembe

O olayla ilgili belediyeden açıklama: İzin verilen yerleri beğenmedi

O olayla ilgili belediyeden açıklama: İzin verilen yerleri beğenmedi

İzmit'te seyyar karpuz satışı yapan ve belediyenin satış yapmasına izin vermediğini iddia ederek kamyonunun kasasını yakan şahısla ilgili belediyeden açıklama yapıldı

05 Haziran 2020 Cuma 18:22 Güncel

İzmit Yahyakaptan Mahallesi'nde seyyar karpuz satışı yapmak isteyen bir esnaf, belediyenin izin vermediğini iddia ederek kamyonunun kasasını yakmıştı. Olayla ilgili İzmit Belediyesi'nden açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, seyyar şekilde satış yapmasına izin vermediğimiz gerekçesiyle, karpuz satışı yaptığı kamyoneti yakarak çevresindeki insanların canını tehlikeye atan Ahmet Karaman bu tehlikeli eylemi sadece kendi çıkarına dokunduğu için gerçekleştirmiştir. İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaz mevsimi boyunca üç ay süreli olarak karpuz satacak olan esnafın kendisine gösterilen yerlerde satış yapması gerekmektedir.

DEFALARCA UYARILDI

Yahya Kaptan Mahallesi’nde seyyar olarak karpuz satışı yapan Ahmet Karaman isimli vatandaş defalarca Yahya Kaptan Anıtı önünde satış yapmaması yönünde uyarılmış, ancak yapılan tüm uyarılara rağmen hukuksuz bir şekilde satış yapmaya devam etmiştir.

SATICIYA İKİ FARKLI YER DAHİ GÖSTERİLDİ

Mağduriyet yaşamaması için kendisine İzmit ilçe sınırları içerisinde iki farklı alan dahi gösterilen seyyar satıcı, gösterdiğimiz yeri kabul etmemiş; yine kendi bildiğini yaparak seyyar olarak satış yapmaması gereken Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki anıt önünde satış yapmaya devam etmiştir.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN ŞİKAYET VAR

Yahya Kaptan Mahallesi sakinlerinin, Yahya Kaptan Anıtı önünde seyyar satış yapılan bu alanda mahalle asayişini olumsuz etkileyen çok ciddi unsurların olduğu için pek çok şikâyeti mevcuttur.

KAYMAKAMLIK GEREĞİNİ YERİNE GETİRİN DEDİ

İzmit Kaymakamlığı, İzmit Belediyesinden; yerel gazetelere “Parkın yanındaki tezgâha tepki” şeklinde haberlere konu olan yerle ilgili olayın soruşturulmasını istemiştir.

  

OLAY TAMAMEN KURGU

İzmit Belediyesi'ne tepki doğurmak amacıyla ve tamamıyla ajitasyon amacı taşıyan bir hareketle satış yaptığı aracını yakan Ahmet Karaman bu hareketlerini de video kaydına aldırarak, olayın ne kadar kurgu ve planlı olduğunu bizlere ve kamuoyuna göstermiştir. Kanunsuz ve haksız bir şekilde para kazanmak isteyen, kendisine yer gösterilmesine rağmen kendi kafasına buyruk hareket eden bu esnafın bu hareketi sadece İzmit Belediyesi'ne değil, yıllarca kira ödeyerek, dükkânlarında emek ve alın teriyle satış yapan kent esnaflarımıza da hakarettir. İzmit Belediyesi, kanunlara uyan ve hukukun gereklerini yerine getiren her esnafın yanındadır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı: Yargıdaki siyasallaşmanın meclisteki tezahürü!

Yıldızlı: Yargıdaki siyasallaşmanın meclisteki tezahürü!