18 Ağustos 2019 Pazar

O saldırgan AKP üyesi çıktı!

O saldırgan AKP üyesi çıktı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na dün katıldığı asker cenazesinde yumruk atan Osman Sarıgün'ün AK Parti üyesi olduğu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından doğrulandı. Çelik, Sarıgün’ün kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edileceğini açıkladı

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:23 Güncel

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na dün bir asker cenazesinde yumruk atan Osman Sarıgün’ün parti üyesi olduğunu doğruladı ve ihraç edileceğini açıkladı. Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sn Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

ARACA TAŞ ATTILAR

ılıçdaroğlu dün, Hakkari’deki çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinin Akkuzulu köyünde düzenlenen cenazesine katıldı. Ancak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da hazır bulunduğu cenaze boyunca ‘protesto edilen’ CHP lideri, cenaze namazı sonrasında tekmeli ve yumruklu saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu’nun makam aracı ile alandan çıkarılma girişimi sonuç vermedi; birçok kişi araca taş attı. Kılıçdaroğlu köyde ‘güvenli’ bir eve götürüldü ve buradan çıkabilmesi bir buçuk saat sürdü. Saldırı sırasında CHP liderine yumruk atarken görüntülenen Osman Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Deniz Dizel firmasına o okuldan plaket

Deniz Dizel firmasına o okuldan plaket