15 Haziran 2021 Salı

Oda devreye girdi, Pazar eski yerinde

Oda devreye girdi, Pazar eski yerinde

Körfez Yukarı Hereke Mahallesi’nde yaklaşık 20 yıldır Çarşı Caddesi’nde kurulan Cuma Pazarı yine eski yerinde açılacak. Pazarcı esnafının isyanı sonrasında devreye giren Körfez Pazarcılar Odası Başkanı Zafer Şahin ve yönetimi gerekli görüşmeler sonrasında anlaşmayı sağladılar.

16 Kasım 2020 Pazartesi 19:16 Güncel

Körfez Pazarcılar Odası Başkanı Zafer Şahin ile Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt arasında yapılan görüşmeler sonrasında pazarcı esnafının tepkisi ve istekleri yeniden Büyükşehir Belediyesi’ne iletildi. Yapılan görüşmeler sonrasında pazarın yine Çarşı Caddesi’nde açılması ve İSU’nun başlayacağı alt yapı çalışmasının ise kapalı pazarın yapımı sonrasına bırakılacağı öğrenildi.

Körfez Yukarı Hereke Mahallesi’nde yaklaşık 20 yıldır Pazar kurulan cadde de, alt yapı çalışması nedeniyle tezgah açılmayacağı belirtilmiş ve esnafa yeni bir nokta gösterilmişti. Ancak, olumsuz hava koşullarında tezgah açılamadığını, sert rüzgarların brandaları parçaladığını söyleyen esnaf, yeni yeri kullanmamış, eski yerlerinde tazgah açmak istemişlerdi. Zabıtanın izin vermemesi nedeniyle tezgahları devirerek protesto eylemi yapan pazarcılarını bu hareketi geniş yankı bulmuştu.

Kovid tedavisi biten Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ile konuyu tekrar görüşen Oda Başkanı Zafer Şahin, pazarın yine eski yerinde kurulması için onay aldı. Bu onay ile 2021 projeleri arasında yer alan kapalı pazar yapılana kadar pazarcı esnafı aynı caddeyi kullanmaya devam edecekler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesinden tarih ve sporu bir araya getiren yürüyüş

İzmit Belediyesinden tarih ve sporu bir araya getiren yürüyüş