18 Ocak 2021 Pazartesi

“Öğretmenlerimiz mesleklerinde itibar istiyorlar”

“Öğretmenlerimiz mesleklerinde itibar istiyorlar”

CHP İzmit ilçe başkanı Hakan Çakar 24 Kasım Öğretmenler günü ile bir basın açıklaması yayınladı. Çakar ““Öğretmenlerimiz mesleklerinde itibar istiyorlar” dedi.

23 Kasım 2020 Pazartesi 11:13 Güncel

İşte Başkan Çakar’ın o açıklaması:

Öğretmenlik bir ülkenin geleceğine dokunan, yaşanacak olan günlerin temelini oluşturan kutsal bir meslektir. Bir ulusu kalplerine, vicdanlarına, gorüşlerine, fikirlerine, bilgilerine göre yönlendirebilir, o ulusun evlatlarının geleceklerindeki ışıkları,yol göstericileri olabilirler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliginde kurulan Cumhuriyet sayesinde vatanımızın bir karış toprağında doğan, orada okuyan, çalışan kardeşlerimiz bugün ögretmen olup yurdumuzun herhangi bir yerinde yine vatana ve millete yeni nesiller kazandırabiliyor, ülkemizin geleceğine yön verebiliyorlar.İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kurucusu Başögretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ve fikirlerinin ışığında daha çağdaş ve uygar medeniyetler seviyesine cikmamız en çok da siz öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır.

Öğretmenlik mesleğine Gerekli itibarın verilmesi bir vatani hizmettir. Öğretmenliğin anlamını,önemini, kıymetini bilen, farkında olan bir partiyiz. Mesleğin gelişimi için gereken tüm hakların sağlanması için kararlıyız.

CHP olarak, öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirme, nitelikli öğretmen yetiştirilmesi için gerekli ortam ve olanakların sağlanması açısından 3600 ek gösterge uygulamasının çalışan ya da emekli ayrımı yapılmaksızın hayata geçirilmesi mücadelesine devam edeceğiz. Öğretmenlerimiz alışverişler de veya tren biletlerinde indirim değil, mesleklerinde itibar istiyorlar.

Eğitim ailede baslayip, okulda devam ederken çocuklarımızın bu geçiş sürecine katkı koyan, onları geliştiren ve büyüten öğretmenlerimize her daim güveniyor, geleceğimizin daha aydinlık huzur dolu olmasındaki çabalarına inanıyor, bu vesile ile de başta Başögretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin ve Öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Gölcük’ten üyelik seferberliği

Gelecek Gölcük’ten üyelik seferberliği