27 Kasım 2021 Cumartesi

Öz Can Pişmaniye ile KOÇ-DER arasında protokol imzalandı

Öz Can Pişmaniye ile KOÇ-DER arasında protokol imzalandı

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği ile Öz Can Pişmaniye arasında imzalanan protokol çerçevesinde otizmli çocuklar Öz Can Pişmaniye’de aktif olarak çalışarak üretim sağlayabilecek

02 Aralık 2017 Cumartesi 12:47 Güncel

Öz Can Pişmaniye ile Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) arasında, otizmli çocukların Öz Can Pişmaniye bünyesinde çalışması için protokol imzalandı. Lastik İş Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Öz Can Pişmaniye Sahibi Yaşar Can, kardeşi Murat Can, KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçaslan, dernek yöneticileri Sevdiye Fidan, Münevver Yinanç ve Necdet Gümüş’ün yanı sıra konuk olarak da esnaf Mehmet Emiştekin, Uğur Demir ve Yusuf Erenkaya katıldı. İmzalanan bu protokol çerçevesinde otistik çocuklar Öz Can Pişmaniye’de aktif olarak çalışacaklar.

KARDEŞLERİMİZİ YOK SAYAMAYIZ

Protokolün imzalanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Öz Can Pişmaniye’nin sahibi Yaşar Can “Otizmli kardeşlerimizi nasıl sosyal hayata katarız projesi bu. Kardeşlerimizi yok sayamayız. Sosyal hayata da katmamız lazım. Dernek başkanımız İlkin Hanım’a projemizi aktardığımızda başkanımız gayet memnun oldu. Umarım bu protokol diğer iş yerlerine de örnek olur ve otizmli kardeşlerimizi iş hayatına kazandırırız” ifadelerini kullandı.

KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR

Daha sonra sonra konuşan Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçaslan “KOÇ-DER olarak bize rabbimizin en güzel armağanı çocuklarımız. Yaşam kalitelerini yükseltmek adına projeler yapıyoruz. Bugün yapılan protokol sonrasında kelimeler kifayetsiz kalıyor. Çocuklarımıza fırsat verdiğiniz ve düşündüğünüz için KOÇ-DER ailesi olarak Yaşar Bey'e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP, otoyol kamulaştırma bedelini alamayan köylüleri dinledi

CHP, otoyol kamulaştırma bedelini alamayan köylüleri dinledi