16 Haziran 2021 Çarşamba

Özel Yurtlar destek bekliyor

Özel Yurtlar destek bekliyor

İzmit Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Cihan Şenses, siyasi partilere ve kamu kuruluşlarına yaptığı çağrıda özel yurtlara destek istedi.

22 Kasım 2020 Pazar 15:27 Güncel

Koronavirüs döneminde özel yurt işletmecileri zor günler geçiriyor. Kocaeli Üniversitesinin ve Gebze Teknik Üniversitesinin uzaktan eğitim modeline geçmesi ile birlikte öğrencilerin tamamına yakını özel yurtları terk ederek ailelerinin yanına döndü. Yılsonuna kadar başlayamayacak yüz yüze eğitimden olumsuz etkilenen Özel Öğrenci Yurdu İşletmeleri kepenk kapatma noktasında geldi. İzmit Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Cihan Şenses, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ziyaret ettiği kurumlardan çağrılarına kulak vermesini istedi.

BÜYÜK YARA ALDIK

Özel Öğrenci yurdu işletmelerinin en kötü dönemini yaşadıklarını belirten İzmit Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Cihan Şenses yaptığı çağrıda, “İzmit Özel Öğrenci Yurtları Dernek başkanlığını yürütmüş olduğum bu zorlu dönemde dernek yönetimim ve üyelerimle birlikte bir takım ziyaretlerde bulunduk. 15 Mart 2020 itibarı ile üniversitelerin kapanması bizim sektörümüzü tam 12’den vurmuştur. Hemen hemen her sektörde hareketlilik yaşansa da bizim sektörümüz üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamaması nedeniyle büyük yara almıştır” dedi.  

GERİ DÖNÜŞ BEKLİYORUZ

Kredi ödemelerinin gelmesine rağmen henüz iş yerlerinin hizmete açılmadığını ifade eden Şenses açıklamasının devamında, “Kullanılan kredilerin geri ödemesi gelmiş fakat iş yerlerimiz hala hizmete açılmamıştır. Ziyaretlerde bulunduğumuz siyasi parti yöneticilerimiz den Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğümüzden, Kocaeli Ticaret Odası Başkanlığından özel yurtların sesine kulak vermelerini istiyoruz. Pandemide en büyük darbeyi alan biz yurt işletmecilerinin unutulmaması, geleceğimize yön verecek olan gençlerimize vermiş olduğumuz hizmetin yabana atılmaması adına şahsım ve dernek üyelerimle ayakta kalabilmemiz için gereken mercilerin bizlere dönüş yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Pastanecilerin sesi oldu Vali Yavuz’a çağrı yatı

Pastanecilerin sesi oldu Vali Yavuz’a çağrı yatı