24 Ocak 2021 Pazar

Özmural: Pandemide iki gün su kesintisi büyük risktir!

Özmural: Pandemide iki gün su kesintisi büyük risktir!

Pandemi sürecinden iki gün boyunca su kesintisinin yapılmasının riskli olduğunu belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Ünal Özmural, “Uzunca zamandır bekleyen bu işin bahar aylarına bırakılması olması gerekendir. Böyle bir dönemde hızlı tren öncelikli olamaz.” dedi

23 Aralık 2020 Çarşamba 22:22 Güncel

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık bugün bir basın toplantısı düzenleyerek TCDD’nin Hereke’de yapacağı 3. hat çalışması kapsamında ilimizde 11 ilçede iki gün boyunca su kesintisi yaşanacağını duyurdu. 28 Aralık’ta başlayacak olan kesinti, 30 Aralık’ta sona erecek. Pandemi döneminde su kesintisi yapılacak olmasına bazı tepkilerde gelmeye başladı. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Ünal Özmural da böyle bir dönemde su kesintisi yapılmasına tepki gösterdi. Özmural konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

BU RİSKİ ALMAK DOĞRU DEĞİL

Böyle bir karar gerekli olabilir ama zamanlaması  yanlıştır. Neden mi? Su sıkıntı çekildiği böyle bir zamanda hatlardaki suyun boşaltılması israftır. Hatların basıncının sıfırlanması sonucu patlak olan yerlerden şebekeye kirli suyun girmesi sağlık açısından risktir. Pandemi sürecini yaşadığımız bu dönemde riski almak doğru değildir.

HASTANELER DAHİL OLMAK ÜZERE

Hidroforu olmayan yerlerde ısıtma sisteminin basıncını şebekeden sağlayan kombi ve kazanlarda basıç sıfırlanacağından ısıtma sistemleri devre dışı kalacaktır. Havaların soğuduğu böyle bir dönemde kentin bir çok yerinde  hastaneler dahil olmak üzere ısınma problemi yaşanacaktır. Buda göz ardı edilen önemli bir problemdir. Sonuç: Uzunca zamandır bekleyen bu işin bahar aylarına bırakılması olması gerekendir. Böyle bir dönemde hızlı tren öncelikli olamaz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez Denizciler Caddesi’nde sona gelindi

Körfez Denizciler Caddesi’nde sona gelindi