23 Ekim 2018 Salı

  • 5,680 TL
  • 6,512 TL
  • 223,01 TL
  • 94.682

Posco'da işten çıkarılan işçiler Alikahya'da bildiri dağıttı

Posco'da işten çıkarılan işçiler Alikahya'da bildiri dağıttı

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlenme çalışması yaptığı Posco Assan’da işten çıkarılanların sayısı 80'e ulaşırken, mağdur işçiler Alikahya'da vatandaşlara broşür dağıtarak fabrikanın Birleşik Metal-İş Sendikası’na ve Alikahya halkına hesap vereceğini söyledi

19 Kasım 2017 Pazar 13:46 Güncel

İzmit Alikahya bölgesinde üretim yapan Posco Assan’da işçi kıyımı son hız devam ediyor. Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlenme çalışması yaptığı Posco Assan’da sendikayı istemeyen işveren şimdiye kadar toplam 80 kişinin işine son verdi. Fabrika önünde eylem yapan işçiler bu sabah Alikahya'da broşür dağıtarak vatandaşlardan destek istedi. ‘Posco Assan işçilere ve Alikahya halkına hesap vermelidir’ adı altına vatandaşlara bildiri dağıtan işçiler burada bir açıklama yaptı.

İŞÇİNİN OLDUĞU YERDE SENDİKA OLUR

Koreliler ve yerli ortağının bölge insanının arazilerini satın alırken her birimiz çocuklarımızın iş sahibi olabileceğini ve yeni bir fabrikaya kavuşacakları için mutlu olduklarını dile getiren işçiler “Çocuklarımızı üç kuruşa çalıştırdılar. Fabrika ücretler konusunda verdikleri hiçbir sözü yerine getirmedi. Gençlerin bir çoğu işlerini bırakarak Posca Assan Fabrikası'nda işe başladılar. İşçinin olduğu yerde sendika olur. Çünkü sendika Alikahyalıların en doğal hakkıdır. Anayasal hakkıdır, yasal bir taleptir. Sendikalı olduğu için bir işçinin işine son vermek suçtur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yeğeninin nişan eğlencesinde hayatını kaybetti

Yeğeninin nişan eğlencesinde hayatını kaybetti