11 Aralık 2019 Çarşamba

Rektör Hülagü bugün atanabilir

Rektör Hülagü bugün atanabilir

KOÜ’de rektör ataması heyecanı devam ederken YÖK Başkanı’nın bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşacağı öğrenildi. Bu buluşmada KOÜ’nün mevcut Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün yeniden atanacağı tahmin ediliyor

21 Kasım 2018 Çarşamba 23:53 Güncel

Türkiye’de üniversiteler yeni rektörlerin atanmasını bekliyor. Şu ana kadar rektör ataması yapılmayan üniversiteler 3 Aralık’ı bekliyor. Keza tüm rektörler en geç 3 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmış olacak. Rektör ataması bekleyen üniversitelerden birisi de Kocaeli Üniversitesi. Hatırlanacağı üzere Kocaeli Üniversitesi’nde rektör olmak isteyen 12 isim YÖK’e başvuruda bulunmuş, YÖK ise bu sayıyı 3’e düşürmüştü. Mevcut Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Prof. Dr. Bekir Çakır ve Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Gürel, YÖK tarafından mülakata çağrılmıştı. 

HÜLAGÜ ATANABİLİR

Kocaeli Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı yaşanırken, mevcut Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün en şanslı isim olduğu ve yeniden atanacağı öngörülüyor. Diğer yandan son gelen bilgilere göre YÖK Başkanı’nın yarın rektör atamalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapacağı ve bazı rektörlerin atamalarının yapılacağı öğrenildi. Yarın ki buluşmada Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün yeniden KOÜ Rektörü olarak atanması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yangını söndürmek isterken yaralandı

Yangını söndürmek isterken yaralandı