27 Ekim 2020 Salı

Safir’de öğrenci ile öğretmen buluşmaya başladı

Safir’de öğrenci ile öğretmen buluşmaya başladı

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime verilen uzun aradan sonra Safir Koleji anasınıfı, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri tekrardan okul çatısı altında bir araya geldi. Uzun ve zorunlu tatil dönemi sonrasında bir araya gelen ve mesafe kuralları ölçüsünde yüz yüze eğitime başlayan öğretmen ve öğrenciler oldukça mutlu oldular.

28 Ağustos 2020 Cuma 18:14 Güncel

Pandemi dönemi nedeniyle tüm önlemleri en üst düzeyde alan okul idaresi, hijyen ve korunma kurallarını uygulayarak, öğrenci ve öğretmenlerin güvenli ortamda bir araya gelmelerini ve eğitim görmelerini sağladılar.

Safir Koleji Kocaeli Kampüs Müdürü Mehmet Çuhadar,  “Bizim için öncelik öğrenci sağlığı ve güvenliğidir” diyerek, öğrenci ve velilerin içlerinin rahat olmasını istedi.

21 Eylül 2020 tarihinde tüm kademelerin yüz yüze eğitime başlayacağına inandığını söyleyen Çuhadar,  “Biz 17 Ağustos tarihinde yüz yüze eğitime hazırdık. Son aylarda diğer özel okullarda olduğu gibi bizim okullarımıza da yoğun öğrenci kayıtların geldi. Velilerimiz bize olan güvenlerinin tam olduğunu ifade ettiler ve okul içinde de bur durumu gözlemlediler. Aldığımız yoğun önlemler sonrasında sağlık içinde yüz yüze eğitimimizi yapacağız” dedi.

Safir Koleji Körfez Kampüsü, pandemi dönemi başladığında uzaktan eğitimi başarıyla uygulamış ve öğrencilerin ders konularını almalarını sağlamıştı. Yeni dönemde de uzaktan eğitime de, yüz yüze eğitime de hazırlıklarını tamamlayan Safir Koleji, sınıflarını ve okulu yeni koşullara göre hazırladı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Kocaman cemiyetlerde

Başkan Kocaman cemiyetlerde