20 Eylül 2018 Perşembe

  • 6,250 TL
  • 7,301 TL
  • 242,09 TL
  • 96.604

Sanat Et at eti ile yakalandı mı? O firmanın sahibi konuştu

Sanat Et at eti ile yakalandı mı? O firmanın sahibi konuştu

Sattığı ürünlerde at eti bulunduğu iddia edilen Sanat Et firmasının sahibi Nevzat Sanat, iddiaları reddederek bir açıklama yaptı

13 Mart 2018 Salı 13:59 Güncel

Kartepe’de yıllardan bu yana hizmet veren Sanat Et’in adı dünden bu yana kamuoyunu ciddi bir şekilde meşgul ediyor. Sakarya Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları denetimler esnasında Adapazarı’nda hizmet veren konuda adı geçen üretici firmada gıda kodeksine uygun olmayan kesimlere rastladı. Bu ürünlere el koyarak laboratuvarlarında yaptırdığı incelemelerde ürünlerin At eti olduğu ortaya çıktı. Sakarya Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri firmanın satış yaptığı firmaları araştırdığında ortaya Kocaeli'nden de birçok firmaya satış yapıldığı ortaya çıktı. Sakarya Tarım İl Müdürlüğü haberi basın ile paylaştığında Kocaeli yerel basını da haberi sayfalarına taşıdı ve kamuoyunda ‘Sanat Et’ firması ile ilgili ciddi bir tepki oluştu. Bu tepkinin üzerine kendisine ulaştığımız Sanat Et firmasının sahibi Nevzat Sanat konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

YASAL HAKLARIMIZI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ

Nevzat Sanat adı geçen firma ile çalıştığını ancak yaklaşık bir ay kadar önce sucuk yaptırdıkları taşeron firmayı değiştirdiklerini ifade etti. Nevzat Sanat şunları söyledi: “Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Sanat Et firması olarak konu ile ilgili bilerek ya da bilmeden yorum yapan tüm kurum ve kuruluşlar hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar mutlaka kullanacağız. Biz yıllardan bu yana müşterilerimize elimizden geldiğince en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmasak sanıyorum bu günlere gelemezdik. Bu güne kadar ısrarla bizi tercih eden insanlar sunduğumuz ürünlerimizi tüketirken bahsedildiği gibi bir durum olsa sanıyorum bu güne kadar bunu fark edebilirlerdi. Oysa Sanat Et günden güne büyüyen müşteri kitlesi ile her gün çizgisini bir tık yukarıya taşımaktadır. Bunu bizi tercih eden herkes size söyleyebilir. Bu sadece bizim firmamızla ilgili bir durum değil açıklanan birçok firma var. Tedarikçi firma ile alakalı bu durum yıllardır bu işi yapan seçkin firmalara maledilemez. Bu gün yaratılmaya çalışılan bu tablonun hesabını elbette soracağız ancak her zaman bizi tercih eden müşterilerimize bir açıklama borcumuz olduğu için bu açıklamayı yapıyorum."

DENETLEMELERİMİZDE HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK

Sanat açıklamasının devamında "Bizim adı geçen firma ile sadece sucuk imalatı konusunda anlaşmamız vardı. Bunun sebebi de şudur ki, gıda kodeksine göre bizim sucuk imal etme ruhsatımız yok. Onun için de sucuklarımızı imalat ruhsatı olan firmalara yaptırmak zorunluluğumuz var. Bu firma da Sakarya Tarım İl Müdürlüğünün denetlemesi ile ruhsatını almış ve imalat yapan bir firma. Bu bütün belgeleri ile ortada. İmalathanelerini denetleyen de yine Sakarya Tarım İl Müdürlüğüdür. Bu güne kadar yapılan denetlemelerde ortaya çıkan her hangi bir olumsuz sonuç olmamasına rağmen biz bundan yaklaşık bir ay kadar önce firma ile olan bağlarımızı koparttık. Çünkü istediğimiz miktarda sucuk talebimizi karşılayamamaya başladı. Biz 600 kilo sucuk talep ederken o bize 60 kilo kadar göndermeye başlayınca biz firmamızı değiştirdik. Bu gün başka bir firma ile yola devam ediyoruz. Sakarya Tarım İl Müdürlüğü'nün denetim tarihleri ile bizim ilişkimizi kestiğimiz tarihler ortadır. Müşterilerimizin aklına hiçbir soru işareti gelmesin. Biz bu işin peşini bırakmayacağız ve konu ile ilgili tüm kamuoyunu da bilgilendireceğiz. 2008 yılından bu yana firmamız Tarım İl Müdürlüğü yetkililerince defalarca denetlenmiş ve olumsuz hiçbir sonuca rastlanmamıştır.

YETKİLİLERE SESLENİYORUM GELİN BİZİ DENETLEYİN!

Yani 2008 yılından bu yana hizmet veren bir firmanın bu kadar basit bir konu ile ilgili kendisini küçük düşürebileceğini akıl baki hiç kimsenin düşüneceğini sanmıyorum. Bu güne kadar bizi tercih eden tüm müşterilerimizin de bu oluşturulmaya çalışılan kampanyaya gereken cevabı bize olan inançları ile vereceklerinden en ufak bir şüphemiz dahi yoktur. Biz yıllardan bu yana hizmet verdiğimiz mekanımızda yine en kaliteli ürünlerimiz ile müşterilerimizi bekliyor olacağız. Son olarak sizlerin aracılığı ile buradan Kocaeli Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum, bu bir çağrıdır. Lütfen gelin bizi denetleyin. Ve gıda kodeksine aykırı, insan sağlığına zararlı her hangi bir bulguya rastlarsanız bizi bırakın cezalandırmayı tamamen kapatın. Son olarak bize inanarak dünden bu yana telefonları ile moral veren, yanımızda olduklarını, bize inandıklarını söyleyen tüm dost ve müşterilerimize sizin aracılığınızla buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Nevin ipek

14 Mart 2018 Çarşamba 00:25

İftiradan başka bir şey değil si bu yaptıkları bizim size güvenimiz tam bunişin peşini bırakmayın

Sertac

13 Mart 2018 Salı 16:18

Nevzat kardesim keske su kocaelideki esnaflar senin kadar durust olsa.Kardesim yasal islemler bittikten sonra seni cekemeyen zubukler anten takacaklar.Rabbim yar ve yardimcin olsun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kübra ile Hakan evliliğe ilk adımı attı

Kübra ile Hakan evliliğe ilk adımı attı