24 Kasım 2020 Salı

Şanlı, 97. yılı kutladı

Şanlı, 97. yılı kutladı

TES Şube Başkanı Şanlı, Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılını kutlayarak “Cumhuriyetimize her zamankinden daha çok sahip çıkmalıyız” dedi

28 Ekim 2020 Çarşamba 11:08 Güncel

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümünde açıklama yaptı. Şanlı binbir zahmetle kurulan cumhuriyetin iç ve dış güçlere karşı asla yıkılmayacağını söyledi. Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümüne erişme mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Şanlı, “Asgarisi 4 bin yıllık Türk tarihinin son asrı, tükenişten dirilişe ve dirilişten yüceliğe uzanan kutlu yürüyüşün mihenk taşı Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun. En zorlu zamanda, en beter şartlarla ve binbir zahmetle kurduk biz bu Cumhuriyeti.  Her aşamasında kanımız da var, canımız da heyecanımız da. Silahla da savaştık, karasabanla da. Düşmanla da savaştık, ihanetle de. Açlıkla da boğuştuk, hastalıkla da. Çok yetim kaldık, çok aç ve açıkta kaldık; ama yılmadık. Yıl yıl Cumhuriyet mucizesini gerçekleştirdik. Ve o Sarı Paşa’nın, varlığını Türk varlığına armağan eden o gök bakışlı Gazi’nin vefatına kadar tek bir yürekti milletçe ruhumuz” dedi. 

‘İLLETLRE GÖĞÜS GERDİK’

Şanlı açıklamasının devamında, “Nihayet; han, hükümdar, sultan veya başka bir son altında bir kişinin veya bir kliğin egemenliği yerine milletin egemenliğinin önemini ancak Atatürk’le anlayabildik. İster PKK, ister IŞİD, isterse FETÖ olsun asla hiçbir hain emel; bu ülkeden nemalanamayacak, hayalini kurdukları iç savaşı, bölünmüşlüğü göremeyeceklerdir. Türk milleti onuru ve cesaretiyle her türlü illete göğüs geren bir millettir. Milli kurtuluş mücadelesinde yedi  düvele karşı mücadele etmiş olan milletimiz, bu badireleri de atlatacak, teröre ve içerde dışarda her türlü belayı tarihe altın harflerle geçmiş Orta Asya bozkırlarından Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan üstün ruhu ile alt edecektir. O ruh ki millet olma ruhudur ve Orta Asya’lardan Anadolu’ya, Balkanlar’a taşınmıştır” dedi.

‘VARLIĞIN DAİM OLSUN CUMHURİYET’

Şanlı son olarak “600 yıllık Osmanlı’nın enkazından çıkardığımız bu harika fidan bugün koca bir ağaç olmuştur ki zaman zaman ihanet odakları, yer yer gövdesini kazımaya çalışsalar da kökü Türk milletinin kökü kadar sağlamdır. Bizi biz yapan o ulvi ruh, heyecan ve cesaretle Cumhuriyetimize her zamankinden daha çok sahip çıkmalıyız. Ve varlığını Türk Milletinin varlığına adayanların sayısını arttırmalıyız. Türk Eğitim-Sen olarak kuruluş ve varoluş vazifemiz budur. Başta Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına, 97 yıllık zaman zarfında yitirdiğimiz tüm şehitlerimize, gazilerimize rahmet ve minnetlerimizi sunar, milletçe nice 100’üncü ve 1000’inci yıldönümlerine erişmek dileğiyle mutluluklar dilerim. Cumhuriyetimizin varlığı daim, gücü kaim ve sevinci hep içimizde olsun! Varlığın daim, gücün kaim olsun cumhuriyet” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı’nın Mevlid Kandili mesajı

Yıldızlı’nın Mevlid Kandili mesajı