26 Mayıs 2020 Salı

SANTEK ve TÜYAP kendi çalıp kendi oynadı

SANTEK ve TÜYAP kendi çalıp kendi oynadı

Kocaeli’de bugün büyük bir organizasyon düzenleyen ve SANTEK’in kapılarını açan TÜYAP, Kocaeli’de başta medya olmak üzere neredeyse hiç kimseyi programa davet etmedi

06 Kasım 2019 Çarşamba 18:27 Güncel

TÜYAP Anadolu Fuarcılık her zaman yaptığını yine yaptı ve Kocaeli’yi hiçe saydı. Her sene Kocaeli’de büyük organizasyonlar düzenleyen ve kamu kurumlarının desteğiyle bu organizasyonlardan büyük gelir elde eden TÜYAP Anadolu Fuarcılık, bugün açılışını yaptığı SANTEK 6’ncı Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’na şehir protokolü dışında kimseyi davet etmedi. Böylesi bir büyük organizasyonun açılışına Kocaeli basınının da davet edilmemesi ciddi tepki topladı.

BAŞKA KURUM YOK MU?

TÜYAP Anadolu Fuarcılık, bu büyük organizasyonu Kocaeli Sanayi Odası başta olmak üzere, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle düzenliyor. Kentin kurumları, yıllardan TÜYAP Anadolu Fuarcılık’ı neden destekliyor? TÜYAP Anadolu Fuarcılık dışında bu organizasyonu düzenleyecek başka bir kurum bulunamıyor mu? Santek bu şehre ne kazandırıyor? Bu şehrin iş dünyasına, ekonomisine bir katkı sağlıyor mu? 

ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

TÜYAP Anadolu Fuarcılık, herkesten destek alıp büyük gelir elde ediyor ama organizasyon yaptığı şehirde doğru düzgün kimseyi programına davet etmiyor. Organizasyon yaptığı şehri adeta küçümsüyor. TÜYAP Anadolu Fuarcılık, her zaman olduğu gibi yine üç günlüğüne Kocaeli’ye gelecek ve deyim yerindeyse yine para kazanıp gidecek. Bu büyük organizasyonu, bu şehirde TÜYAP’tan başka yapacak firma yok mu? Bu şehri birileri neden TÜYAP’a mahkum ediyor anlamak mümkün değil.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit İlçe Milli Eğitim’den  o yazı için açıklama geldi

İzmit İlçe Milli Eğitim’den o yazı için açıklama geldi