21 Ekim 2020 Çarşamba

Sarnıç Han’da iki büro savcılığa verildi

Sarnıç Han’da iki büro savcılığa verildi

Körfez Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında belediyenin performans raporu görüşülmeye başladı. Mecliste gurupları olan sözcüler ve komisyon üyeleri rapor hakkında görüşlerini belirttiler. CHP ve İYİ Parti gurupları raporu harcamaya yönelik yapılmış olarak değerlendirirken şerh imzası attılar.

02 Ekim 2020 Cuma 19:34 Güncel

Belediye Başkanı Şener Söğüt raporda eksiklikler olabileceğini belirterek, pandemi ve sorunlu bir dönem yaşandığını söyleyerek, “Önümüzdeki aylarda yeniden düzenleme ve güncelleme yapacağız. Sıtratejik planlarda revizyona gidilebilir. 237 milyonluk performans programını gerçekleştirmeye çalışacağız. Bu da Körfez’e en az 100 milyon liralık yatırım yapılacak demektir” dedi.

Ekim meclisinin en önemli gündem maddeleri arasında oylanan konular, Körfez Cumhuriyet savcılığına Sarnıç Han İşe Merkezinden iki büronun verilmesi oldu. Bu yerlere İcra Dairelerinin taşınacağı ve ayrıca Nüfus Müdürlüğü için de yer verilmesinin söz konusu olduğu öğrenildi.

Mecliste, artık gömü işlemi yapılamayacak hale gelen ve tamamen dolan Körfez Asri Mezarlığı çevresinin de bakıma alınması oylandı. Alınan bilgiye göre Körfez Mezarlığı hizmet binaları yakın zamanda İlimtepe’ye taşınacak ve burada hizmet verecek. Mevcut Merkez Mezarlık ise çevresi ve içi bakıma alınarak örnek hale getirilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın; Hayal satmıyoruz, iş yapıyoruz

Büyükakın; Hayal satmıyoruz, iş yapıyoruz