27 Şubat 2021 Cumartesi

SEDAŞ, vatandaşı sokağa döktü

SEDAŞ, vatandaşı sokağa döktü

Karamürselli vatandaşlar SEDAŞ ve SEPAŞ’ın elektrik kesintileri ve bazı uygulamalarından bıktı usandı. İYİ Parti Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy da bu duruma tepki göstererek bir basın açıklaması gerçekleştirdi

17 Ocak 2021 Pazar 17:23 Güncel

Karamürselli vatandaşlar SEDAŞ ve SEPAŞ’ın elektrik kesintileri ve bazı uygulamalarından bıktı usandı. İyi Parti Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy da bu duruma tepki göstererek bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kılınçsoy’un açıklaması şöyle: “İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener'in aylardır yürüttüğü il ve ilçe gezileri sonucunda elde ettiği sonuçlara dayanarak Türk Halkının ağır bir ekonomik baskı ve soygun altında olduğu gerçeği vardır. Hükümetimizin özelleştirme politikalar ile kurulan özel şirketler hükümete yakın kişilerce oluşturuldu. İşte bunlardan biri de şu an önünde bulunduğumuz SEDAŞ ve SEPAS enerji dağıtım şirketidir... Burada yapacağımız basın açıklaması ve tepkisi elektrikleri kesilmiş yaklaşık 2 bin Karamürselli hemşerimizin sesidir. Burada altını çizeceğimiz önemli konular şöyle:

İLLEGAL CEZA VERİLİYOR

Pandemi sürecinde elektrik kesintileri yaparak evlerde zorunlu eğitimi neden engelliyorsunuz? Abonenin haberi olmadan abonelik iptali yaparak bilerek ve kasten bir sonraki okuma dönemine farklı bir personel göndermek kaydı ile kaçak abonelik tespiti yaptırarak illegal ceza ve tekrar abonelik süreçlerini sonucunda ne kadar kâr ediyorsunuz? Mahkeme süreçlerinde avukatlarınızla halkın alım ve tüketim gücü sorgulanmadan cezai işlem ve ödemeleri hangi yollar ile gerçekleştiriyorsunuz? Faturadaki maliyet kalemlerinden esasta şirket gideri olması gerekenleri faturada tüketiciye nasıl yüklüyorsunuz? Elektrik kesintilerinde mahrumiyet içerisinde olan halka zarar ve hak tazminatı ödüyor musunuz?  Ödenmeyen veya ödenemeyen faturalar sonucu elektriği neden kesmiyor ve kendi inisiyatifinizde kestiğinizde hane halkına neden bilgi vermiyorsunuz?

KAR PAYI MI ALIYORSUNUZ!

Pandeminin ilk zamanlarında 2 ayda sadece 2 hafta açılan dükkâna 258 Lira fatura gelmiştir. Yapılan itiraz sonucunda elektrik saati değiştirilmiş eski saat incelemeye alınmıştır. Saatin değişmesi sonrasında ay boyunca açık olan ve elektrikli soba yanan dükkanın Faturası 125 Liraya kadar düşmüştür. Ancak eski saatin incelemesinde Saatin sağlam olduğu beyan edilmiş ve yeni takılan saatin de ücreti talep edilmiştir. Karamürsel'in halkı adına bu sorularımıza cevap verirken hangi manipülasyon yollarını deneyeceksiniz... Buradan iktidara ve temsilcilerine sesleniyoruz. 5 tane müteahhitten nemalandığınız gibi özelleştirdiğiniz şirketlerden kâr payı mı alıyorsunuz?

KINIYORUZ

Yeter! Karabasan gibi siz de çöktünüz milletin üstüne. İlk seçimlerde bunun cevabını Türk Milleti sizlere sandıkta soracaktır. İYİ Parti Karamürsel ilçe yönetimi olarak uygulamalarınızı bu dönemin şartlarını da göz önünde bulundurarak kınıyoruz! Halkımızın içinde bulunduğu ekonomik buhran neticesinde sizlerden kaynaklı yaşayacağı sorunların takipçisi ve yayınlayıcısı olacağız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Muhtarın ATM mücadelesine destek

Muhtarın ATM mücadelesine destek