15 Haziran 2021 Salı

Seka Park’taki F4 uçağı bakıma alındı

Seka Park’taki F4 uçağı bakıma alındı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Park’ta bulunan F4 savaş uçağını bakıma aldı.

05 Kasım 2020 Perşembe 12:35 Güncel

İzmit doğumlu Şehit Havacı Pilot Üsteğmen Hasan Tanrıverdi, 1968 yılında görev uçuşu sırasında Samsun’un Kavak ilçesinde, uçağının düşmesi sonucu şehit olmuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Şehit Havacı Pilot Üsteğmen Hasan Tanrıverdi’yi anmak için Seka Park alanına yerleştirdiği F4 savaş uçağı yenileniyor.

ŞEHİDİN ADI YAŞATILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi1968 yılında görev uçuşu sırasında Samsun’un Kavak ilçesinde, uçağının düşmesi sonucu şehit olan İzmit doğumlu Şehit Havacı Pilot Üsteğmen Hasan Tanrıverdi’nin ismini yaşatmak için 2007 yılındaSekapark alanı içerisindeki bir tepeye, şehidin adı verildi. Alana Eskişehir’den getirilen F-4 tipi savaş uçağı yerleştirilmişti.

UÇAK BAKIMA ALINDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Seka Park alanında bulunan uçağı bakıma aldı. F4 uçağının eksik ve zaman aşımından dolayı yıpranan parçalarınındeğişimi yapılacak. Uçağın tamiratı için 1. Hava Kuvveti Komutanlığı 1. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli teknik işçilerinden destek alındı. Kocaeli’ne gelen işçiler uçağın hem onarımını hemde eksik parçalarının montajını yapıp boyama işini yapacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfezim Eğitim Kurumları’nda 5. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Merhaba Dediler

Körfezim Eğitim Kurumları’nda 5. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Merhaba Dediler