26 Temmuz 2021 Pazartesi

Şeker; Kocaelililerin su derdi olmayacak

Şeker; Kocaelililerin su derdi olmayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker,” Karamürsel ve Kandıra ilçelerinde gerçekleşecek projeler sayesinde Kocaeli’nin gelecek yıllara dönük içme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanacağını ifade etti

11 Kasım 2020 Çarşamba 12:22 Güncel

 AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Sami Çakır, Cemil Yaman ve Mehmet Akif Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret edip Karamürsel ve Kandıra ilçelerinde yer alan yatırımlar ile ilgili konuları ele aldılar ve bu projeler sayesinde Kocaeli’nin gelecek yıllara dönük içme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanacağını ifade ettiler.

EKSİKLER GİDERİLECEK

Geçtiğimiz günlerde Karamürsel ilçesinde Devlet Su İşleri’nin yatırımlarını Bölge Müdürü ile birlikte inceleyen AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Üyesi İlyas Şeker, görmüş olduğu eksiklikleri diğer milletvekilleri ile paylaşarak soluğu DSİ Genel Müdürlüğü’nde aldı.Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız ile bir araya gelen milletvekilleri, Karamürsel’de meyve ve sebze üretiminin fazla olduğu ve üretilen malların İstanbul ve diğer illere satılması ile birlikte bölge halkına önemli bir gelir sağlaması sebebiyle su ihtiyacının önemli olduğunu dile getirdiler.

KÖK TEMİZLİĞİ ACİLEN YAPILMALI

Ziyaret sonrası milletvekilleri adına açıklama yapan Şeker;“ Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte meyve ve sebze üretiminin fazla olduğu Karamürsel ilçemizde yer alan yatırımların eksikliklerini genel müdürümüz Kaya Yıldız’a aktardık.  Yapımı tamamlanan İhsaniye Barajı’nda bir an önce su tutulmasının önünde büyük engel teşkil eden baraj içi kök temizliğinin acilen yaptırılmasını istedik. Bunun yanında İhsaniye Barajı’nın isale hattı ve arıtma tesisinin ihalesinin yapılmasını istedik. Bu noktada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü ile ortak hareket ediliyor. Hatta milletvekili arkadaşlarımız ile görüşmemizin bir kısmında İSU Genel Müdürümüz Ali Sağlık ile bir telekonferans görüşmesi gerçekleştirdik.

VATANDAŞLAR RAHATLAYACAK

DSİ Genel Müdürümüze bölgemizde vatandaşlarımızı biraz daha rahatlatacak olan Avcıdere Barajı’nın ivedilikle yatırım programına alınması konusunu görüştük. Bu konuda da en kısa zamanda gerekli adımlar inşallah atılacak. Vatandaşlarımız ile yaptığımız görüşmeler sonucu Kızderbent Dere ıslahının bir an önce yapılması gerektiği kanaatini de genel müdürümüze aktardık. Görüşmemizin Karamürsel kısmında son olarak Tepeköy Göleti’ninmebran üzerine beton kaplama konusunu görüştük ve en kısa zamanda ihalesinin yapılacağı sözünü kendisinden aldık.” ifadelerini kullandı.

PROJELER KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Kocaeli Milletvekilleri Şeker, Çakır, Yaman ve Yılmaz’ın DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız ile yapmış oldukları görüşmenin son kısmı Kandıra’ya ayrıldı. Milletvekilleri tarafından Kandıra ilçesinde yapılması planlanan Safalı, Bağlıca ve Toromanlar’daki ilave sulama hatlarının proje ve yapımının en kısa sürede tamamlanmasını istenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesinden Acısu’da jet hızında yenileme

İzmit Belediyesinden Acısu’da jet hızında yenileme