23 Ağustos 2019 Cuma

Severek izledikleri kuklaları kendileri yaptılar

Severek izledikleri kuklaları kendileri yaptılar

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali Kukla Atölyesi’nde çocuklar, severek izledikleri kuklaları elleriyle yapıyor

23 Nisan 2019 Salı 15:37 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, bu yıl “Doğal Yaşam ve Çevre” temasıyla gerçekleştirdiği etkinlikler İzmit’te bulunan Uluslararası Fuar Merkezi’nde devam ediyor. Birbirinden renkli ve heyecanlı etkinliğin yapıldığı festivalde, çocuklar Ankara Rıdvan Pars Kukla Tiyatrosu ve Kukla Atölyesinde, kukla yaparak hem eğleniyor hem de öğreniyor. Görevli personel yardımıyla çocuklar tarafından yapılan ipli kuklalar, yine çocuklara ücretsiz hediye ediliyor.

KUKLA ATÖLYESİ’NDE KUKLA YAPIMI

Etkinliklere yoğun ilgi gösteren çocuklar, kukla atölyesinde hem eğleniyor hem de kukla yapımını öğreniyor. Görevlilerin yardımıyla çocuklar kuklaların elbise giyimi, kaş göz ve ağız yapıştırmalarını yapıyor. Giydirme ve süslemeden sonra kuklalara ip takılıyor ve hareket ettirilmeleri sağlanıyor. Yapımı biten ipli kuklalar, atölye çalışmasına katılan çocuklara hediye ediliyor. Yapılan atölye etkinliğiyle çocukların emek vererek, üretim yapması öğretiliyor.

HER GÜN 5 SEANS YAPILIYOR

Çocukların severek katıldığı kukla atölye çalışmaları çocuk festivali kapsamında her gün 5 seansta yapılıyor. Her bir seans 20 çocukla yapılan atölye çalışmalarına bir günde 100 çocuk katılabiliyor.

KUKLA ŞOVLA ÇOCUKLAR EĞLENİYOR

Öte yandan Ankara Rıdvan Pars Kukla Tiyatrosu, Çocuk Festivali Performans Sahnesinde sergilenen Kukla şovla çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. Çocuklar, kuklaların neşeli gösterisine oynayarak eşlik etti. Kuklaları büyük bir hayranlıkla takip eden çocuklar kuklalara eşlik ederek, doyasıya eğlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi

Şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi