29 Kasım 2020 Pazar

Silah fabrikasının poligonunda yangın çıktı 

Silah fabrikasının poligonunda yangın çıktı 

Gebze'de, Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir silah fabrikasının poligonunda çıkan yangın, endişe yarattı. Fabrika çalışanlarının iş yerine gelerek silahları güvenli bölgeye taşıdığı yangın, itfaiye ekiplerinin 3 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. Fabrikadaki soğutma çalışmaları devam ediyor

14 Kasım 2020 Cumartesi 19:59 Güncel

Yangın, saat 18.30 sıralarında, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir silah fabrikasının poligonunda çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangında, yükselen alev ve dumanı gören fabrikadaki güvenlik görevlileri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kocaeli'nin birçok ilçesinden ve İstanbul'dan sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Bu sırada yangını duyan fabrika çalışanları, iş yerine gelerek yangının silahların bulunduğu bölüme sıçramaması için gerekli önlemleri aldı.

SİLAHLAR GÜVENLİ BÖLGEYE ALINDI

İtfaiye ekipleri yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından çıkan yangını kontrol altına aldı. Yangın sonrasında, silahlar görevliler tarafından güvenli bir bölgeye alındı. Yangın sırasında fabrikada mesainin olmaması olası bir faciayı önledi. İtfaiye ekiplerinin bir bölümü fabrika içinde soğutma çalışmalarını sürdürürken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tarihi top ve çapa, hurdacıdan çıktı 

Tarihi top ve çapa, hurdacıdan çıktı