23 Ekim 2018 Salı

  • 5,789 TL
  • 6,638 TL
  • 229,82 TL
  • 93.279

Silahlı kamp iddialarına tepki gösterdiler

Silahlı kamp iddialarına tepki gösterdiler

İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş'un Başiskele'de silahlı kamp bulunduğu iddialarına tepki gösteren Bahçecikli vatandaşlar, iddiaları yalanladı

12 Ocak 2018 Cuma 16:40 Güncel

İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş'un, Başiskele Bahçecik semtinde silahlı kamp bulunduğu iddiaları üzerine vatandaşlar cuma namazı çıkışında toplandı. Vatandaşlar adına konuşma yapan Bahçecik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Bayan, Bahçecik halkının her zaman devletinin yanında olduğunu, iddiaların yalan olduğunu söyledi.

DÜZELTMEDE BULUNMAK İSTİYORUZ

Yaptığı basın konuşmasında Bahçecik’in politik iddialarla anılmasını istemediklerini ifade eden Bahçecik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Bayhan, “Basın yayın organlarında çıkan Bahçecik’te silahlı eğitim kamplarının olduğuna dair Bahçecikliler’i derinden etkileyen bu haberler üzerine düzeltmede bulunmak istiyoruz. Tarihi 1600’lü yıllara dayanan, ticari ipek yolu üzerinde bulunan Bahçecik, bu dönemlerde ekonomi ve ticaret merkezi olmuştur. Bahçecikliler, Kurtuluş Savaşı döneminde işgal kuvvetlerini durdurmak amacı ile Kuvayi Milliye tarafından yer alıp Servetiye Cephesi’ni kurmuştur. Eğer bundan bahsediyorsalar bu doğrudur. Cumhuriyet Döneminde ise bölgenin bucak merkezi olmuş, sayısız siyasetçi ve devlet adamını çıkarmış ve ağırlamıştır” dedi.

DEVLETİN VE MİLLETİN YANINDA

Bahçecik halının her zaman ülkesinin yanında olduğunu söyleyen Bayhan, “Ülkemizin darbelerle, kaoslarla, yangın yerine çevirilidiği dönemlerde bile Bahçecikliler, devletin ve milletimizin yanında durmuş ve durmaya da devam edecektir. Bugün ülkemizin en güzide kurumlarında yöneticilik, idarecilik, milletvekilliği yapmış ve yapmakta olan birçok bürokrat ve iş adamına ev sahibi konumundadır. Samanlı Dağları zirvesinden, İzmit Körfezi’nin kıyılarına kadar uzanan coğrafyada çok çeşitli kültürleri içinde barındırmaktadır. Deniz, dağ, doğa turizmi alanında iç ve dış turizme hizmet veren Bahçecik'in bu tarz politik malzemeler ile anılmasını kabul etmiyor ve reddediyoruz” diye konuştu. Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Uyuşturucu tacirleri adliyeye sevk edildi

Uyuşturucu tacirleri adliyeye sevk edildi