24 Ocak 2021 Pazar

Sürüm: Esnafın acil desteğe ihtiyacı var

Sürüm: Esnafın acil desteğe ihtiyacı var

İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, kısıtlamalar sonrasında işleri iyice azalan ve ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın desteğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek her zaman yanlarında olacaklarını söyledi

05 Aralık 2020 Cumartesi 16:15 Güncel

Cahit Sürüm tarafından yapılan açıklamada, "Biz İYİ Parti Körfez İlçe Başkanlığı olarak İktidara sesleniyoruz, dün de bugün de olduğu gibi vatandaşımızın ve esnafımızın sesi olacağız. Kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan ve her geçen gün etkisini daha fazla arttıran Covid-19 pandemisi hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Pandeminin en çok etkilediği kesimlerin başında ise esnaf geliyor. Pandemi sürecinden bu yana işleri ciddi oranda düşen esnaf, çok zor günler geçiriyor. İşleri durma noktasına gelen ve pandemi süreciyle birlikte iflasla karşı karşıya kalan esnaf, çok büyük zarar gördü. Pandemi koşullarında yapmış olduğumuz gerek esnaf ziyaretlerinde gerekse vatandaşlarımız ile sohbetlerimiz sırasında körfez halkımız dertli,evlerine yiyecek alamadıklarını bazı günler ekmek dahi alacak durumları olmadığını ifade ediyorlar.

"ESNAF VE VATANDAŞ EKONOMİK KOŞULLAR ALTINDA EZİLİYOR"

Bunun yanı sıra durumu kötü olan bölgelerimiz Hereke Kisladüzü Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi birçok vatandaşlarımız çitlere asılan ekmekler ile beslenmelerini sağlıyorlar. Körfez Belediyesi'nin halk ekmek satışlarını bu vatandaşlarımıza ücretsiz olarak temin etmelerini istiyoruz. Aylardır yaşadığımız bu zor zamanlarda vatandaşlarımız ve esnaf, her geçen gün daha da kötüleşen ekonomik koşullar altında ezildiklerini ve artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek yetkililerden destek istiyor.

"KAYNAK BULUNUR"

Esnafımız kuşkusuz en çok etkilenenler arasında. Pandemi nedeniyle işlerinin yüzde 90 oranında düştüğüne dikkat çeken esnaf, özellikle küçük esnafa verilen desteklerin yetersiz olduğundan yakınıyor. Yetkililerden hibe desteği başta olmak üzere kira, elektrik, su ve doğalgaz gibi ödemeleri için destek isteyerek bu süreçte vergilerin, SGK ve BAĞ-KUR primlerinin de kendilerinden alınmamasını talep ediyoruz. Sosyal devlet olmanın temel kuralı kaynakları toplum yararına kullanmaktır. İktidar istediği takdirde esnafımızın ve vatandaşımızın içinde bulunduğu girdaptan çıkabilmesi için yeterli kaynağı bulabilir. Bu tercih olayıdır.

"NAKİT DESTEĞİ VERİN"

Biz İYİ Parti Körfez İlçe Başkanlığı olarak İktidara sesleniyoruz,dünde bugünde olduğu gibi vatandaşımızın ve esnafımızın sesi olacağız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in dediği gibi, gelin en az 14-21 günlük bir karantina uygulayın. Aşı umuduna kadar Türkiye rahatlasın. Ama bunu yaparken işletmeleri ve çalışanları ayakta tutacak tedbirleri almayı ihmal etmeyin. İşletmelere nakit desteği verin. Çalışanlara nakit desteği verin.İzole oldukları süre zarfında asgari ücret tutarında yardımda bulunun. Türkiye’nin parası var. Türkiye’nin gerekli desteği verecek gücü var.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Polis baskınında patlayıcı ve pompalı tüfek ele geçirildi

Polis baskınında patlayıcı ve pompalı tüfek ele geçirildi