20 Ekim 2020 Salı

Tarhan: Bu başarı Kocaeli örgütünün başarısıdır!

Tarhan: Bu başarı Kocaeli örgütünün başarısıdır!

CHP 37. Olağan Kurultayı sonuçlandı. Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 671 oy olarak 26. sıradan Parti Meclisi'ne girdi. Bu başarının  Kocaeli örgütünün başarısı olduğunu belirten Tarhan, “İl Başkanımız Harun Yıldızlı, ilçe başkanlarımız, TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekilimiz Haydar Akar, İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet, delege arkadaşlarımız; bu başarıda hepsinin katkısı çok büyük olmuştur” dedi 

27 Temmuz 2020 Pazartesi 21:31 Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılan 37. Olağan Kurultayı tamamlandı. Genel başkan seçiminin ardından 2. oturumda yapılan Parti Meclisi (PM) seçimlerinde 222 aday yarıştı. Kocaeli'den isimlerin de olduğu yarışta 52 kişilik Parti Meclisine girmeyi başaran Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan oldu. 52 kişilik anahtar listede yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 671 oy alarak 26. sıradan seçildi.

ÖRGÜTÜMÜZÜN BAŞARISI 

Kongreyi değerlendiren Tahsin Tarhan, “Bu kongre korona nedeniyle farklı bir kongre oldu. Çok iyi hazırlanılan bir kongre oldu. Tek eksik partililerimizin katılımında oldu. Keşke olağan bir dönem olsaydı da partililerimiz de katılabilseydi. Genel Başkanımız çok iyi sunum yaptı. Bu kongreden sonra iktidara giden yolumuz daha da netleşti. Parti Meclisi seçimlerine gelince 222 kişi yarıştı. Genel Başkanımız ve MYK’nın sunduğu anahtar listede biz de vardık. Bu gurur verici bir şey. Parti Meclisi üyeliğine 671 oy alarak, 26. sırada seçildik. Bu başarı Kocaeli örgütünün başarısıdır. İl Başkanımız Harun Yıldızlı, ilçe başkanlarımız, TBMM Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekilimiz Haydar Akar, İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet, delege arkadaşlarımız hepsinin katkısı çok büyük olmuştur. İktidara giden yolda artık daha çok çalışacağız. Partimizi Kocaeli’de hem genelde, hem yerelde iktidar yapacağız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Balkondan düşen küçük Hamza, hayatını kaybetti

Balkondan düşen küçük Hamza, hayatını kaybetti