24 Ocak 2021 Pazar

Tarhan, Öztürk’ü görevden aldı

Tarhan, Öztürk’ü görevden aldı

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,  Ekim ayında göreve getirdiği danışmanı Armağan Öztürk’ü sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle görevden aldı

11 Aralık 2020 Cuma 15:38 Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 8 Ekim tarihinde resmi danışmanlık görevine getirdiği Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Armağan Öztürk’ü görevden aldı.  Sosyal Medya hesabından üzerinden yaptığı paylaşım ile eleştiri oklarının hedefi olan Öztürk, CHP’nin federalizmi savunması gerektiğini ifade eden bir paylaşım yapmıştı. Başkanlık sisteminin iyi işleyebilmesi için federalizme ihtiyaç var diyen Öztürk, Kürt sorununun da federalizm ile çözülebileceğini ifade etmişti.

“GÖREVİNE SON VERDİM”

Öztürk’e tepkilerin artması sonrası Tarhan, danışmanını görevden almak zorunda kaldı. Doç. Dr. Armağan Öztürk’ü görevden aldığını sosyal medya hesabından duyuran Tarhan, “TBMM’de kısa süredir danışmanım olarak ekibimde görev alan Armağan Öztürk’ün gündeme yansıyan düşüncelerini şahsım ve partim adına kabul etmem asla mümkün değildir. Fikir ve düşünde uyuşmazlığı sebebiyle kendisinin görevine son verdiğimi tüm kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobil, çarptığı yaya ile birlikte restorana girdi!

Otomobil, çarptığı yaya ile birlikte restorana girdi!