19 Eylül 2020 Cumartesi

Tarhan: Söz veriyorum

Tarhan: Söz veriyorum

CHP’nin 37.Olağan Kurultayı’nın ardından Parti Meclis Üyesi seçilen Tahsin Tarhan il binasında basın toplantısı düzenledi. Tarhan; “Tarihi bir dönemde parti meclisi üyesi olduğuma ve iktidara giden yolda söz sahibi olacağıma inanıyorum. Kocaeli halkını onur ve gurur ile temsil edeceğime söz veriyorum.” dedi.

30 Temmuz 2020 Perşembe 10:17 Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) 37. Olağan Kurultay’ı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Kurultay’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tekrar genel başkan seçildi. Kongrenin ikinci gününde ise Parti Meclisi(PM) seçimlerinde Tahsin Tarhan, 671 oy ile 21.sıradan Parti Meclisi’ne seçildi. Kongre sonrasında Parti Meclisi’ne seçilen Tahsin Tarhan, partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Tahsin Tarhan’ın yanı sıra TBMM Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

“EL KİTABIMIZ OLACAK”

Basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldzlı; “Kurultay hepimiz için çok önemliydi. İktidara yürüyüş kurultayıydı. Genel Başkanımız 13 maddelik beyanname hazırladı. Bu beyanname el kitabı olarak her zaman yanımızda olacaktır. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu beyannamemesi ciddi önemi vardır. CHP’nin yapmış olduğu kurultayda Kocaeli İl Örgütü birçok örgütle iş birliği yaparak parti meclisinde Kocaeli’ni temsil ettirdi.  Biz birçok isim verdik. İlişkimiz olan bütün illerden Tahsin Bey için destek aldık. Başkan İstanbul ve Bursa il örgütleri olmak üzere bize destek veren herkese teşekkür ederiz. Cengiz Bey genel başkanın listesinde olmayınca adaylık için düşüncesinin olmadığını belirtmişti.

“ATATÜRK OLMASAYDI EZAN OKUNMAZDI”

Birçok gazeteci içeriden 24 Temmuz Gazeteciler Günü’nü kutlamayı doğru bulmadık. Bizim iktidarımızda basın özgürlüğü olacaktır. O zaman bugünü hep beraber kutlarız. Erken seçim diyorlar ama yapmazlar. Parlamento ve yargı vesayet altında. Atatürkolmasaydı camilerimizde 5 vakit ezan okunmazdı. Ayasofya’da üstü kapalı olarak Atatürk’e hakaret edilmesini doğru bulmuyoruz. Kin ve öfke ile bir yere gelemeyiz. Tarihimize sahip çıkmamız lazım. CHP’nin 37.Kurultay’ı Kocaeli için çok iyi bir sonuç verdi. Bizim dönemimizde 3 vekilimizde önemli görevlere geldi. Biri Belediye Başkanı, biri TBMM Başkan Vekili, biri Parti Meclis Üyesi oldu. Bu konuda başarılıyız. “ dedi.

“TARİHİ BİR KURULTAY OLDU”

Yıldızlı’dan sonra konuşan CHP Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Tahsin Tarhan: “CHP’nin il, ilçe kongreleri ile kurultayı çok önemlidir. CHP’nin kurultayı olduğu zaman hayat durur. Bütün gözler bizim yaptığımız kurultaya döner. Başka partilerinde kurultayı olur ama onların başkanı ve kadroları bellidir. Parti meclisini belirlemek için 226 tane başvuru oldu. 226 kişi içinden 52 kişi seçildi. Tarihi bir kurultay yaptık. Yerel seçimlerde başarılı ile çıkmış CHP’nin kongresi çok önemliydi. Başarılı bir kurultay atlattık. Bu süreçte kentimizin açısından dikkatler bu kurultaya çevrilmişti. Bu sürecin ilçe kongrelerinden başlayarak geçmiş yıllardaki CHP’den eser olmayıp bütün kongreleri başarıyla tamamlayan partililerime teşekkür ediyorum. Ankara’dan gelirken telefonum 10 kere çaldıysa 8 tanesi işsizlik için. Büyük sorunlarımız var. Halkımız geçinemiyor. Bunun haricinde ülkemizde hak ve hukuk yok. Millet İttifakı’nın daha da büyüyerek devam ettirmeliyiz.

“SEÇİM DEMOKRATİK OLDU”

İktidara yürüyoruz adı altında kurultayı tamamladık. Bizlerin yaptığı çalışanlar özellikle CHP’nin kurultay ve kongreleri basın tarafından takip ediliyor. Yaşanan bazı gelişmeleri gazete köşelerinde okuduk, sesimizi çıkarmadık. Kocaeli olarak hedefimiz CHP’nin üreteceği politikalara temsilci göndermekti. İl Başkanımız bu süreçte bütün adayları sahiplendi. CHP’nin ilk önce genel başkanını seçtik. İkinci gün PM seçimi vardı. Çarşaf liste ile demokratik bir seçim oldu. Çok değerli parti yöneticilerimiz delegeler tarafından seçilmedi. PM’ye genç isimler seçildi. Bu süreç çok zor geçti. Bu süreçte Kocaeli Örgütü bütünlük içinde çalıştı.

“SÖZ VERİYORUM”

Eğer başarıyı elde etmek istiyorsanız 81 il ile birlikte hareket etmeniz gerekiyor. Cengiz abimizinde olmasını isterdik. Cinsiyet ve genç kotasından dolayı zorlandık. Ama bu süreci başarıyla tamamladı.  Öncellikle İzmit Belediye Başkanımız Fatma Hanım’a sonrasında TBMM Başkan Vekilimiz Haydar Bey’e, İl Başkanımıza, değerli eşine ve tüm örgütümüze teşekkür diyorum. Tarihi bir dönemde parti meclisi üyesi olduğuma ve iktidara giden yolda söz sahibi olacağıma inanıyorum. Kocaeli halkını onur ve gurur ile temsil edeceğime söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE BENİ TAKİP ETSEYDİ”

Tahsin Tarhan, eski dönem milletvekili Bekir Yurdagül’e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım için cevap verdi. Tarhan; “Ben CHP kültürü almış emekten, yoksuldan yana birisiyim.  Kendisinin sosyal medya hesabında değil CHP çatısı altında söylemesini öneriyorum. Keşke beni takip etseydi. 1 Mayıs’ı Türkiye’de ilk bayram eden sanayici benim. Bugün ki rant sistemine baş kaldıran ilk sanayici de benim. Ranta teslim olmayıp işsizden, demokrasiden, kadına şiddet olduğunda oraya giden bir insansam solcudur ve sosyalisttir.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cemal can

30 Temmuz 2020 Perşembe 11:05

Tahsin konuşuyorsun da boş konuşuyorsun neyse 1 yil daha boş yap bakalım sonra adını hatırlayan olmayacak

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KTO, iki toplantıyı bir arada yaptı

KTO, iki toplantıyı bir arada yaptı