29 Ekim 2020 Perşembe

Tarihi hamamın restorasyonu için ihale tarihi belli oldu

Tarihi hamamın restorasyonu için ihale tarihi belli oldu

Gölcük’te, Örcün Sultan Baba Türbesi’nin alt kısmında bulunan ve şu anda harabe bir halde kapalı olan Tarihi Hamamın restorasyonu için ihale tarihi belli oldu

11 Eylül 2020 Cuma 16:47 Güncel

Örcün Sultan Baba Türbesi'ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projesi’nin onaylanmasından sonra, Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle yapılacak rekonstrüksiyon uygulama işinin ihalesi, 29.09.2020 Salı günü, saat 14.30’da yapılacak. Akabinde de Örcün Sultan Baba Türbesi'ndeki Tarihi Hamamın restorasyonu çalışmalarına başlanacak. İlçe turizmine katkı sağlayacak restorasyon projemiz hayırlı olsun.

İLÇEMİZ TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından, Örcün Sultan Baba Türbesi'ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projemizin onaylanmasından sonra, restorasyonun ortak proje kapsamında Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilmesi için ihale tarihi 29.09.2020 Salı günü, saat 14.30 olarak belirlendi. İhalenin tamamlanması akabinde de Örcün Sultan Baba Türbesi'ndeki Tarihi Hamamın restorasyonu çalışmalarına başlayacağız. İlçemiz turizmine katkı sağlayacak restorasyon projemiz hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dezenfektana kireç sökücü dökülmüştü: Yaralanan müşteri o anları anlattı

Dezenfektana kireç sökücü dökülmüştü: Yaralanan müşteri o anları anlattı