21 Ekim 2020 Çarşamba

TED Kocaeli koleji yüz yüze eğitime başladı

TED Kocaeli koleji yüz yüze eğitime başladı

Kentimizin en önemli eğitim kurumları arasında bulunan TED Kocaeli Koleji Korona Virüs ile ilgili alınan önlemlerle adeta yeniden yapılandırılarak, yüz yüze eğitimin başlamasından önce yeni döneme hazır hale getirildi

26 Ağustos 2020 Çarşamba 22:08 Güncel

Kentimizin saygın eğitim kurumlarından TED Kocaeli Koleji, eğitim öğretim yılının başlamasından önce, dünyamızı derinden sarsan Korona Virüse karşı pek çok sterilizasyon önlemi alarak başta öğrenciler olmak üzere kurum bünyesinde faaliyet gösteren her birey için sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturmak üzere kolları sıvadı. Alınan tedbirler arasında dünya standartlarında pek çok önlem dikkat çekerken, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte dezenfeksiyon çıtasının pek çok kurum ve kuruluşun önünde olduğu gözlendi.

TEMİZLİK GİRİŞTEN BAŞLIYOR

Öğrencilerinin, eğitim kadrosunun ve tüm çalışanlarınIn sağlığını çok önemseyen TED Kocaeli Koleji, covid sürecinde yönetim anlayışına eklediği pek çok yeni ilke kararıyla temizliğe ve virüsten korunma yöntemlerine okul girişinden başlıyor. Ateş ölçerler vasıtasıyla okula girmesi gereken personel ve öğrenciler takip altına alınarak dünya çapında uygulanan pek çok tıbbi uygulama okulun standart anlayışına eklenerek titizlikle uygulanıyor.

12 SAAT KORUYUCU ULV CİHAZLARI

Virüsle mücadelede insanlığın en çok zorlandığı konuların başında gelen sterilizasyonun sürekliliği konusu, TED Kocaeli Koleji tarafından yapılan yatırımla tamamen ortadan kaldırılmış durumda. Köklü kurum, pedallı dezenfektan noktaları, yüzey ve ortam

dezenfektan kullanımı gibi mutlaka bulundurulması gereken temizlik yöntemlerinin yanı sıra, Covid-19 önlemleri kapsamında; hijyen ortamının oluşturulması ve korunması amacıyla; bütün Okulun virüs, mantar ve bakterilerden arındırılması için, tüm sınıf, ofis ve diğer ortak kullanım alanlarında,  ULV (Ultra Low Volume – Soğuk Sisleme) cihazı ile antiseptik solüsyon uygulamasını püskürtme yöntemiyle yapıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı olup, insan sağlığına, bağışıklık sistemine ve kronik rahatsızlığı olanlara (astım

ve alerji gibi) zarar vermeyen, alkol içermeyen, diş tedavilerinde ağız içerisine de kullanılan bu ürünün uygulama yapılan yüzeyde 12 saat ve havada 20-120 dakika arasında tutunarak koruma sağlama özelliği de bulunmakta.

YENİ DÜZENLEMELER YÜRÜRLÜKTE

Öte yandan fiziki koşullarla ilgili de pek çok yeni düzenleme okul bünyesinde gerçekleştirilmiş durumda. Öğrencilerin ve personelin en çok temas ettiği noktaların başında gelen musluklar temas gerekmeyecek şekilde sensörlü musluklarla değiştirilirken, asansör kullanımının sınırlandırılması, sınıfların sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmesi, atölye ve laboratuvar gibi ortak alan kullanımının yeniden düzenlenmesi gibi pek çok konuda yeni kurallar okul yönetimi tarafından yürürlüğe konmuş. Ayrıca, yemekhane ve öğrenci servisleri de korona virüse karşı önlemlerle yeniden düzenlenmiş. 

VELİLER DE BİLGİLENDİRİLECEK

TED Kocaeli Koleji tarafından uygulamaya alınan katı kurallar dizisi bunlarla da sınırlı değil. Öğrenciler, eğitimciler ve personelin yanı sıra veliler konusunda da bir dizi önlem alınmış durumda. TED velilerinin de online toplantılar aracılığıyla düzenli olarak bilgilendirilerek okulun dış etkenlerden tamamen korunması planlanıyor. Ayrıca öğrenciler de uyum haftası boyunca her türlü önlem konusunda detaylı olarak bilgilendirilmekteler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP’li gençler ilçeyi bu pankartlarla donattı

CHP’li gençler ilçeyi bu pankartlarla donattı