18 Eylül 2020 Cuma

Tepkilere rağmen o mahallede baz istasyonu kuruluyor

Tepkilere rağmen o mahallede baz istasyonu kuruluyor

İzmit Yuvam Akarca Konutlarında oturan vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak mahalleye kurulması düşünülen baz istasyonuna karşı çıkmıştı. Tepkilere rağmen baz istasyonu kurma çalışmalarına bugün başlandı

10 Aralık 2019 Salı 16:25 Güncel

İzmit Yuvam Akarca Konutlarında bulunan vatandaşlar geçtiğimiz Cuma günü bir basın açıklaması yaparak mahallelerine kurulması düşünülen baz istasyonuna karşı çıkmıştı. Açıklamaya Yuvam Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Adem Elbaş, yöneticiler, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun, Fatih Mahallesi Muhtarı Yunus Arıcan ve çok sayıda mahalle sakini katılmıştı.

ÇALIŞMA BAŞLADI

Baz istasyonu yapımının durdurulmasını talep ettiklerini belirten Elbaş, “Yine Yuvam Akarca Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda bulunan PTT’ye ait bina üzerine 15 metre yüksekliğinde az istasyonu kurulum aşamasında olup mahalle sakinlerimizi aşırı derecede düşünmeye ve tepki göstermeye sevk etmektedir. 4 mahallede yaşayan takriben 30 bin sakin için baz istasyonunun yapımının durdurulmasını talep ediyor, konunun çözümü için yetkilileri acil göreve davet ediyoruz. Ayrıca bu bina yaklaşık 20 senedir kullanılmıyor. Boş ve atıl durumda duran binanın değerlendirilmesini istiyoruz” demişti. Tüm tepkilere rağmen o baz istasyonu çalışması durdurulmadı. Bugün mahalleye gelen teknik ekipleri baz istasyonu kurma çalışmalarına devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bir babanın, ‘param yok’ demesi  kadar zulüm bir şey yok!

Bir babanın, ‘param yok’ demesi kadar zulüm bir şey yok!