27 Ekim 2020 Salı

Tezgahlarda palamut bolluğu

Tezgahlarda palamut bolluğu

Fiyatı 45 TL’den satılan palamut 1 Eylül’de kalkan avlanma yasağı sonrası tezgahlarda bollaşırken fiyatı 10 TL’ye düştü. Hamsi halen daha kilosu 35 TL’de satılıyor

07 Eylül 2020 Pazartesi 12:04 Güncel

1 Eylül tarihi balıkçı esnafı için bereketli geldi. Avlanma yasağı öncesinde palamut tezgahta yoktu. Nadir olarak tezgahta yer aldığında tanesi 35-45 TL arasındaydı. Nihayet bu durum sona erdi. Av yasağının kalması balık tezgahlarını bereketlendirdi. Balık bol olunca fiyatlarda düştü. Palamut tanesi 10 TL’ye kadar düştü. Ancak hamsinin fiyatı halen daha yüksek. Av yasağı öncesi de kilosu 35 TL olan hamsi daha ucuzlamadı. Vatandaş en çok hamsinin fiyatının düşmesini bekliyor.

PALAMUT DÜŞTÜ

 Balıkhan’da bulunan Balıkçı Hamdi çalışanı Ahmet İslamoğlu, “Palamut gün geçtikçe bollaşıyor. Fiyatı da düşüyor. İlk hafta tanesi 15 TL’den satıyordu. Şimdi 10 TL’ye kadar düştü. Hamsinin fiyatı daha ucuzlamaz. Birkaç haftaya da onunda fiyatı düşer. Vatandaş balığa ilgi gösteriyor. Çok memnunuz. Hatta koktuğu için balığı evde pişirmek istemeyen vatandaşlar için balığı burada pişirip pakette yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tezgahta ki balım fiyatları şöyle:

Hamsi: kilosu 35 TL

İstavrit: Kilosu 25 TL

Barbun: Kilosu 65 TL

Palamut: Tane 10 TL

Çupra: Kilosu 50 TL

Levrek: Tanesi 10 TL

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kuyumcuların çalışma saatleri yine değişti

Kuyumcuların çalışma saatleri yine değişti