23 Ekim 2020 Cuma

TIR köprüde devrildi, TEM ulaşıma kapandı

TIR köprüde devrildi, TEM ulaşıma kapandı

Çayırova'da TEM Otoyolu'ndaki köprüden geçen TIR, bariyer ve korkulukların üzerine devrildi. Köprüde asılı kalan TIR’ın, alttan geçen TEM Otoyolu’na düşme tehlikesine karşı otoyolun İstanbul istikameti bir süre ulaşıma kapatıldı

06 Ağustos 2020 Perşembe 12:45 Güncel

Kaza, saat 11.00 sıralarında, Çayırova ilçesinde bulunan Şekerpınar Köprüsü üzerinde meydana geldi. Metin Karageyik yönetimindeki 22 FM 755 plakalı TIR, köprüden geçerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyer ve köprünün korkuluklarının üzerine devrildi. Sürücü, kazadan yara almadan kurtulurken, TIR, köprüde asılı kaldı. TIR’ın, altta bulunan TEM Otoyolu’na düşme tehlikesine karşı TEM Otoyolu İstanbul istikameti ulaşıma kapatıldı. Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, araçlar D-100 Karayolu’na yönlendirdi.

TEK ŞERİTTEN ULAŞIM SAĞLANIYOR

Trafik ve Karayolları ekipleri bölgede önlem alırken, TIR’ın köprünün üzerinden kaldırılması için vinç çağrıldı. Yaklaşık 1 saat sonra yol tek şeritten ulaşıma açıldı. Vinçle, TIR’ı kaldırmak için çalışma başlatıldı.

TIR KALDIRILDI, TEM TRAFİĞE AÇILDI

TIR, olay yerine çağrılan 2 vinç ile yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından bulunduğu yerden kaldırıldı. TIR’ın kaldırılmasının ardından karayollarına bağlı ekipler, köprü üzerinden otoyola doğru sarkan demir korkuluk ve bariyerleri keserek çıkardı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından TEM Otoyolu tamamen trafiğe açıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Okuldan bilgisayar çalan hırsız yakalandı

Okuldan bilgisayar çalan hırsız yakalandı